[CLJ] Kompletna sobota Medalików

Wszystkie drużyny Rakowa rywalizujące na poziomie Centralnej Ligi Juniorów wygrały w sobotę swoje mecze, a na dodatek każda z nich zachowała czyste konto.

CLJ U-19

Podopieczni Adama Studnickiego w sobotnie przedpołudnie mierzyli się przy #L83 z zajmującą 5. miejsce w tabeli Arką Gdynia. Po 90 minutach walki drużyna Rakowa U-19 pokonała przeciwników z Pomorza 2:0.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana i trudno było wskazać na przewagę któregoś z zespołów. Graczom trenera Studnickiego brakowało ostatniego podania, natomiast zawodnicy Arki Gdynia nie odstawiali nogi i walczyli o każdą piędź boiska. Pierwsza bramka padła po 40 minutach gry. Arbiter podyktował rzut karny dla Rakowa, a na gola zamienił go Miłosz Rogula.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie do pierwszej. Było to wyrównane spotkanie, jednak zawodnicy trenera Studnickiego byli na dobrej drodze do zwycięstwa. W 75. minucie czerwoną kartkę obejrzał Oliwier Siuda i stało się jasne, że przed zespołem Medalików trudny kwadrans. Juniorzy starsi Rakowa wykazali się jednak dojrzałością w grze i spokojnie odpierali ataki Arki Gdynia, by w odpowiednim momencie wyprowadzić decydujący cios. W 89. minucie rezerwowy Mateusz Jezierski podwyższył na 2:0, czym przypieczętował zwycięstwo Rakowa U-19. Dzięki tej wygranej podopieczni Adama Studnickiego wrócili na drugie miejsce w tabeli.

W następnej kolejce drużyna Rakowa do lat 19 zagra na wyjeździe z trzecim w klasyfikacji Lechem Poznań.

Raków U-19 – Arka Gdynia 2:0

Bramki: Rogula (40.), Jezierski (89.)

CLJ U-17

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Żebrowskiego mieli – przynajmniej w teorii – najłatwiejsze tej soboty zadanie. Ich rywalem był Chemik Bydgoszcz, który nie zdobył w tym sezonie jeszcze ani jednego punktu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem juniorów młodszych Rakowa 8:0.

Gracze z Limanowskiego zdecydowanie przeważali od samego początku, jednak dobrze spisywał się bramkarz bydgoszczan. Przełamanie nastąpiło w 35. minucie, gdy gola na 1:0 zdobył Kacper Nowakowski. Ten sam zawodnik 3 minuty później popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego i było już 2:0. Trzecią bramkę dorzucił niecałe 120 sekund później Dawid Pietruszka.

Wynik utrzymywał się do 62. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się Oskar Siwkowski. Następnie, w ciągu pięciu kolejnych minut dwukrotnie do siatki trafił Patryk Grabowski. W 81. minucie swego pierwszego gola w tej kategorii wiekowej zdobył Mateusz Łożyński, a wynik ustalił na minutę przed końcem spotkania Sebastian Cebula. Tym samym piłkarze Rakowa U-17 zakończyli dwumecz z Chemikiem Bydgoszcz z bilansem bramkowym 18:0.

Kolejnym rywalem drużyny Sebastiana Żebrowskiego będzie Rekord Bielsko-Biała. Juniorzy młodsi Rakowa również zagrają na wyjeździe.

Raków U-17 – Chemik Bydgoszcz 8:0

Bramki: Nowakowski (35., 38.), Pietruszka (40.), Siwkowski (62.), Grabowski (64., 67.), Łożyński (81.), Cebula (89.)

CLJ U-15

Najmłodsza z drużyn Rakowa rywalizujących na szczeblu CLJ mierzyła się w delegacji z Miedzią Legnica. Beniaminek z Legnicy przegrał to spotkanie 0:6.

Strzelanie rozpoczęło się w 13. minucie. Po dwójkowej akcji z Antonim Uchrońskim, wynik otworzył Oliwier Trojanowski. Na 2:0 podwyższył kwadrans później Filip Karmelita, który wykorzystał prostopadłe podanie Kacpra Sitaka i strzałem po krótkim rogu pokonał bramkarza gospodarzy. Trzecią bramkę dla Rakowa zdobył tuż przed gwizdkiem na przerwę Tymoteusz Mazanek.

Po zmianie stron na 4:0 podwyższył w 57. minucie Marcel Kowalczyk, który wpisał się na listę strzelców w drugim kolejnym spotkaniu. Trzy minuty później swoją bramkę zdobył kapitan Rakowa U-15 – Antoni Uchroński. Oprócz gola, “Uchron” zaliczył w tym meczu również dwie asysty. Wynik na 11 minut przed końcem meczu ustalił z rzutu karnego Maksymilian Podwysocki.

Po tej wygranej podopieczni Piotra Lenartowskiego znaleźli się na drugim miejscu w tabeli. Do prowadzącego Śląska Wrocław tracą punkt. W następnej kolejce trampkarze Rakowa zagrają przy #L83 z Zagłębiem Lubin.

Miedź Legnica - Raków U-15 0:6

Bramki: Trojanowski (13.), Karmelita (27.), Mazanek (40.), Kowalczyk (57.), Uchroński (60.), Ma. Podwysocki (79.)