[CLJ] Listopadowy weekend z Centralną Ligą Juniorów

W weekend 5-6 listopada trzy drużyny Rakowa rozegrają kolejne mecze na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów. Raków U-19 i Raków U-15 zagrają u siebie, podczas gdy juniorów młodszych czeka występ w charakterze gości.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Adama Studnickiego w sobotę przy #L83 poszukają zwycięstwa. Czerwono-Niebiescy przed własną publicznością zmierzą się z Cracovią. Pasy zajmują w lidze 13. lokatę i mają na koncie 12 punktów, czyli o osiem mniej niż piąty w tabeli Raków. 

 

Ubiegły tydzień oba zespoły zakończyły bez wygranej. Juniorzy starsi Rakowa ulegli 1:2 Zagłębiu Lubin, Cracovia natomiast wywalczyła punkt w meczu z Górnikiem Zabrze.  

 

Ostatni mecz między Rakowem, a Cracovią miał miejsce 30 kwietnia. Czerwono-Niebiescy przegrali u siebie 0:1, a zwycięską bramkę dla gości zdobył Oliwier Hyla. Sobotni mecz rozegrany zostanie przy Limanowskiego 83 i rozpocznie się o godzinie 13:00. 

 

CLJ U-17 

 

Juniorzy młodsi Rakowa tydzień temu doznali pierwszej porażki w lidze, przegrywając na własnym obiekcie  1:3 z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego byli ostatnią niepokonaną drużyną w grupie zachodniej CLJ U-17. W najbliższą sobotę zagrają wyjazdowy mecz z Zawiszą Bydgoszcz. 

 

W tabeli oba zespoły dzielą aż 24 punkty. Ligową klasyfikację zamykają dwie drużyny z Bydgoszczy. Ostatni jest Chemik, który wszystkie swoje mecze przegrał, przedostatnia Zawisza z jedną wygraną i trzema punktami na koncie. Czerwono-Niebiescy tracą cztery punkty do lidera i po 12 kolejkach plasują się na 4. miejscu. 

 

Będzie to pierwszy mecz w tej kategorii wiekowej między Rakowem, a Zawiszą. Zespoły rywalizują ze sobą od tego sezonu, po reorganizacji ligi. Gracze trenera Żebrowskiego rozegrają mecz z rówieśnikami z Bydgoszczy w sobotę o 17:00. Gospodarzem tego spotkania będzie Zawisza. 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Piotra Lenartowskiego w ostatnich trzech meczach wywalczyli komplet punktów, zachowując przy tym czyste konto. Dzięki tej serii znajdują się na drugim miejscu w grupie, ze stratą trzech punktów do Śląska Wrocław. 

 

W niedzielę przyjdzie im się zmierzyć przed własną publicznością z Chrobrym Głogów. Piłkarze z Dolnego Śląska dotychczas dwukrotnie wygrali, jeden mecz zremisowali i ponieśli 8 porażek. Chrobry ze zdobyczą 7 punktów zamyka tabelę. Trampkarze Chrobrego w ciągu ostatnich dwóch tygodni zanotowali dwa odmienne wyniki. Najpierw przegrali 0:10 ze Śląskiem Wrocław, później pokonali Olympic Junior Wrocław 4:0. 

 

Zespoły spotkały się już 17 września w Głogowie. Chrobry wygrał tamto spotkanie 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył w 73. minucie Wiktor Urbański. Rewanżowy mecz odbędzie się w niedzielę 6 listopada przy #L83. Arbiter da sygnał do rozpoczęcia gry punktualnie o 12:00.