[CLJ] Mecz w sobotę, mecz w niedzielę

W nadchodzący weekend ponownie w akcji obejrzymy dwie drużyny Rakowa grające na szczeblu CLJ. Juniorzy starsi pauzują ze względu na powołania do reprezentacji Polski U-17.

CLJ U-19 

 

Podopieczni trenera Sebastiana Żebrowskiego mieli w sobotę zmierzyć się na wyjeździe z Wisłą Kraków. Mecz został przełożony, a nowy termin jego rozegrania wyznaczono na 29 listopada o godzinie 14:00. 

 

 

CLJ U-17 

 

Uskrzydleni ubiegłotygodniową wygraną z liderem juniorzy młodsi Rakowa w najbliższą niedzielę zagrają wyjazdowe spotkanie z Arką Gdynia. Zespoły te w tabeli dzieli zarówno 5 punktów, jak i 5 pozycji. Medaliki do niedzielnego meczu przystąpią z 5. miejsca w klasyfikacji grupy zachodniej CLJ U-17. 

 

Ostatnie dwa ligowe spotkania to dwa cenne zwycięstwa podopiecznych trenera Mizgały. Zespół U-17 wygrał 2:0 z Pogonią Szczecin i 4:1 z Zagłębiem Lubin. Arkowcy w tym samym czasie nie zdołali wywalczyć punktu, dwukrotnie ponosząc porażkę: najpierw u siebie ze Śląskiem Wrocław (3:5), a następnie w derbach Pomorza z Lechią Gdańsk (1:3).  

 

Ostatni raz drużyny zmierzyły się na otwarcie piłkarskiej wiosny. W meczu 18. kolejki kampanii 2022/2023 Raków U-17 na własnym obiekcie pokonał Arkę 3:1 po golach Jakuba Kukulskiego, Bartłomieja Zielińskiego i Huberta Jurasika. 

 

Niedzielny mecz odbędzie się na boisku przy ul. Kazimierza Górskiego 10 w Gdyni. Jego początek zaplanowano na godzinę 11:00. 

 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Adama Studnickiego nie przegrali od trzech kolejek i w sobotę postarają się podtrzymać tę serię. Ich najbliższym rywalem będzie drużyna Górnika Zabrze. 

 

W środku tygodnia nasi trampkarze w zaległym meczu 7. kolejki zremisowali na własnym boisku 3:3 z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zespół prowadzony przez trenera Studnickiego stanowi obecnie trzecią siłę w tabeli grupy C CLJ U-15, ustępując jedynie Śląskowi Wrocław i właśnie Górnikowi Zabrze. Stawką sobotniego meczu będzie zatem pozycja wicelidera. W ostatniej kolejce Górnicy ulegli Śląskowi Wrocław 0:3. 

 

Trampkarze Rakowa spotkali się z Górnikiem w 4. serii gier obecnego sezonu. Rozgrywany w Zabrzu mecz zakończył się zwycięstwem Medalików 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Krystian Siedlaczek.

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na boisku bocznym przy L83. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 15:00.