[CLJ] Miedziowa sobota. 3x Zagłębie Lubin

Drużyny Rakowa grające na szczeblu CLJ ponownie rozegrają swoje mecze w sobotę. Rywalem Czerwono-Niebieskich w każdej z trzech kategorii wiekowych będzie Zagłębie Lubin.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Adama Studnickiego powalczą o punkty w Lubinie. Juniorzy starsi Rakowa w swym drugim sezonie na szczeblu CLJ znajdują się po 11 kolejkach na czwartej pozycji. Jak dotąd Czerwono-Niebiescy w rundzie jesiennej 6 meczów wygrali, 2 zremisowali i 3 przegrali. Daje to zdobycz w postaci 20 punktów.

 

Miedziowi wywalczyli do tej pory o 4 “oczka” mniej i plasują się na 10. miejscu w lidze. W poprzedniej kolejce mecz Zagłębia Lubin z Górnikiem Zabrze został przełożony. Raków natomiast uległ u siebie Jagiellonii Białystok 1:2.  

 

W ubiegłorocznych rozgrywkach Czerwono-Niebiescy w meczach z Zagłębiem zdobyli 1 punkt. Przy Limanowskiego padł remis 2:2, a na Dolnym Śląsku gospodarze wygrali 3:0. Sobotni mecz rozegrany zostanie w Lubinie i rozpocznie się o 12:00. 

 

CLJ U-17 

 

Przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin zagrają zawodnicy prowadzeni przez trenera Żebrowskiego. Czerwono-Niebiescy w jedenastu rozegranych meczach są niepokonani i z dorobkiem 27 punktów zajmują w CLJ U-17 drugie miejsce.  

 

Sobotni rywal juniorów młodszych Rakowa radzi sobie w lidze równie dobrze. Miedziowi także mają na swoim koncie 27 punktów, lecz dysponują gorszym bilansem rozegranych meczów. W ubiegłym tygodniu gracze Zagłębia Lubin wygrali z Lechią Gdańsk 5:0, notując trzecią wygraną z rzędu. 

 

Minionej wiosny Zagłębie Lubin i Raków Częstochowa zajęły w swojej grupie dwie czołowe lokaty. W bezpośrednich pojedynkach każda z drużyn wygrała na własnym boisku. Przy Limanowskiego 83 po dublecie Malamisa było 2:0, natomiast w Lubinie Czerwono-Niebiescy przegrali 1:3. Honorowego gola zdobył Andrychowicz. 

 

Sobotni mecz rozegrany zostanie w Częstochowie, przy Limanowskiego 83 i rozpocznie się o 14:45.  

 

CLJ U-15 

 

Najmłodsza z drużyn Rakowa rywalizujących na szczeblu CLJ również zagra w sobotę w Lubinie. Podopieczni Piotra Lenartowskiego wygrali swoje ostatnie dwa mecze i z pewnością chcą potrzymać zwycięską passę. 

 

Czerwono-Niebiescy w dziesięciu seriach gier zdobyli 20 punktów i w tabeli ustępują jedynie Śląskowi Wrocław.  Trampkarze Zagłębia Lubin są na 5. miejscu w lidze i mają na koncie 14 punktów.  Ostatnie dwie kolejki w wykonaniu Miedziowych, to remis w Opolu i porażka u siebie z GKS-em Katowice. 

 

W meczu rozegranym 28 września przy Limanowskiego 83, podopieczni Piotra Lenartowskiego zwyciężyli 2:1. Bramki, które dały Czerwono-Niebieskim wygraną zdobyli Małota i Trojanowski. 

 

Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane na boisku przy ul. Skłodowskiej-Curie 98 w Lubinie, a pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi w sobotę o 14:00.