[CLJ] Mieszane nastroje po sobocie

W miniony weekend zainaugurowały rozgrywki CLJ U-19 oraz U-17. Nasi juniorzy starsi w pierwszym meczu ulegli Cracovii 2:3, natomiast zespół U-17 na otwarcie sezonu wygrał 4:1 z GKS-em Tychy.

CLJ U-19

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego rozpoczęli kampanię od nieznacznej porażki. Zawodnicy Rakowa U-19 stracili trzeciego gola w doliczonym czasie gry.

Pierwsza odsłona meczu była wyrównana, jednak to Cracovia schodziła na przerwę z prowadzeniem. Zapewniło je trafienie Sebastiana Bałaszka z 28. minuty. Po zmianie stron nasi zawodnicy ruszyli na przeciwników z zamiarem wyrównania rezultatu i sztuka ta powiodła się w 56. minucie. Rezerwowy Kacper Nowakowski ledwie zdążył dotknąć piłkę, a już popisał się kapitalnym uderzeniem w okienko bramki Cracovii. Pięć minut później goście mogli ponownie wyjść na prowadzenie, jednak Mateusz Białka kapitalnie obronił rzut karny. W 76. minucie Cracovia ostatecznie zdobyła drugą bramkę, a w kilkadziesiąt później odpowiedział na nią Tobiasz Mras. Mecz klarował się na remis, ale to do piłkarzy Cracovii należało ostatnie słowo. W 90. minucie trafienie Franciszka Zubika zapewniło im zwycięstwo.

Szansy na rehabilitację podopieczni Sebastiana Żebrowskiego poszukają w kolejnym meczu, w którym zmierzą się z Polonią Warszawa.

Rakow U-19 – Cracovia 2:3

Bramki: Nowakowski (56’), Mras (77’) – Bałaszek (28’), Mazur (76’), Zubik (90’)

CLJ U-17

Juniorzy młodsi Rakowa w pierwszej kolejce nowego sezonu rywalizowali z beniaminkiem z Tych. Spotkanie od początku ułożyło się korzystnie dla Medalików. Wynik otworzył w 21. minucie Mateusz Łożyński. 11 minut później celny strzał z prawej strony pola karnego oddał Filip Karmelita. Piłka minęła bramkarza gospodarzy i wpadła do siatki. Na 3:0 jeszcze przed przerwą podwyższył Antoni Uchroński.

W drugiej połowie obraz gry wyglądał podobnie – zespół Medalików przeważał. Gospodarzy stać było jednak na honorowego gola, a jego zdobywcą okazał się w 71. minucie Kacper Grela. Na 6 minut przed końcem meczu wynik na 4:1 dla Rakowa ustalił Filip Kryst.

Po zwycięstwie nad GKS-em drużyna Michała Mizgały objęła prowadzenie w tabeli. W następnej kolejce juniorzy młodsi Rakowa zagrają u siebie z Wartą Poznań.

GKS Tychy - Raków U-17 1:4

Bramki: Grela (71’), – Łożyński (21’), Karmelita (31’), Uchroński (35’), Kryst (84’)