[CLJ] Na koniec rundy dwa zwycięstwa i przegrana ze śniegiem

Juniorzy starsi w ubiegłą środę pokonali w zaległym meczu Wisłę Kraków, a zespół U-17 w sobotę, 2 grudnia wygrał z Wartą Poznań. Niedzielny mecz Rakowa U-19 z Polonią Warszawa nie odbył się ze względu na złe warunki atmosferyczne.

CLJ U-19

Środowy mecz z Wisłą Kraków był bardzo istotny dla układu tabeli CLJ U-19. Dzięki wygranej 4:1 podopieczni Sebastiana Żebrowskiego powiększyli swoją przewagę nad zespołami uwikłanymi w walkę o utrzymanie.

W mecz lepiej wszedł zespół Medalików. Juniorzy starsi Rakowa w pierwszych 20 minutach stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji. W 23. minucie Tomasz Szczepaniak otrzymał piłkę na jedenastym metrze i nie miał problemu, by skierować ją do siatki. 7 minut później gospodarze doprowadzili do wyrównania. Błąd defensywy Medalików wykorzystał Hugo Woyna-Orlewicz. Podopieczni trenera Żebrowskiego szybko odzyskali prowadzenie. W 35. minucie Tomasz Szczepaniak wykończył akcję Filipa Karmelity i było 2:1.

Po zmianie stron Medaliki zdobyli jeszcze dwie bramki. Najpierw, w 62. minucie Mateusz Głowiński pokonał bramkarza Wisły strzałem głową. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik ustalił rezultat meczu na 4:1.

Wisła Kraków - Raków U-19 1:4

Bramki: Woyna-Orlewicz (30’) – Szczepaniak (23’, 35’), Głowiński (62’, 90’)

W minioną niedzielę juniorzy starsi Rakowa mieli zmierzyć się przy L83 z Polonią Warszawa w ostatnim ligowym meczu tej jesieni. Niestety utrzymujące się przez całą noc opady śniegu uniemożliwiły rozegranie tego spotkania. Mimo wysiłków ze strony gospodarzy, o 12:00 w niedzielę boisko wciąż nie nadawało się do gry i podjęto decyzję o przełożeniu meczu.

Na zakończenie rundy jesiennej CLJ U-19 podopieczni Sebastiana Żebrowskiego z dorobkiem 22 punktów zajmują 10. pozycję. Do ligowej rywalizacji zespół Rakowa U-19 wróci najprawdopodobniej w pierwszy weekend marca.

CLJ U-17

Podopieczni Michała Mizgały w udany sposób zakończyli rundę jesienną. Juniorzy młodsi Rakowa pokonali 4:0 Wartę Poznań i przedłużyli do 10 serię meczów bez porażki.

Od początku meczu Warta postawiła twarde warunki. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 29. minuty, gdy w wyniku szybkiego ataku Patryk Grabowski otworzył wynik spotkania. Gol ten przez długi czas był jedynym w meczu. Poznaniacy walczą o każdy punkt i próbowali wrócić do gry, ale pewnie w bramce Rakowa U-17 spisywał się Adrian Damasiewicz.

Druga połowa układała się podobnie do pierwszej. Warta starała się wyrównać, a Medaliki powiększyć przewagę. Sztuka ta powiodła się naszym juniorom młodszym w 78. minucie. Mateusz Łożyński zszedł do środka i popisał się efektownym uderzeniem pod poprzeczkę. Na 3:0 podwyższył w 88. minucie Kacper Chruściński, który pewnie wykonał rzut karny. Czwartego gola już w doliczonym czasie gry zdobył rezerwowy Tymoteusz Mazanek.

Rundę jesienną Medaliki zakończyli z dorobkiem 32 punktów, na 5. pozycji w tabeli grupy zachodniej CLJ U-17. Na inaugurację piłkarskiej wiosny zespół U-17 zagra u siebie z GES Poznań.

Warta Poznań - Raków U-17 0:4

Bramki: Grabowski (29’), Łożyński (78’), Chruściński (88’), Mazanek (90’)