[CLJ] Na początek dwa zwycięstwa w Zabrzu

W niedzielę 14 sierpnia pierwsze mecze ligowe rozegrały drużyny Rakowa U-19 i U-17. Obie ekipy grały swoje spotkania w Zabrzu, obie wywiozły stamtąd trzy punkty.

CLJ U-19

Podopieczni Adama Studnickiego pokonali Górnik Zabrze 1:0 po bramce Mateusza Głowińskiego, któremu w tym wypadku asystował Malamis. Napastnik Czerwono-Niebieskich zdobył decydującego gola w 60. minucie. Dla obu zawodników był to pierwszy występ na poziomie CLJ U-19.

Zespół Rakowa U-19 po 1. kolejce zajmuje 5. miejsce w lidze. W drugiej serii gier Czerwono-Niebiescy ponownie zagrają na wyjeździe. Tym razem ich rywalem będzie Korona Kielce.

CLJ U-17

Terminarz ułożył się w taki sposób, że juniorzy młodsi tego samego dnia również grali w Zabrzu. Drużyna Rakowa U-17 prowadzona przez Sebastiana Żebrowskiego pewnie wygrała swój mecz 3:1, efektownie rozpoczynając rozgrywki.

W 43. minucie, tuż przed przerwą, najwyżej w polu karnym wyskoczył Maćkowiak i Czerwono-Niebiescy objęli prowadzenie. Niespełna pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy, na 2:0 podwyższył Gibała. Trzeciego gola dorzucił w 56. minucie Szczepaniak. Górnik próbował gonić wynik, lecz dobrze w bramce spisywał się Ryszewski.

Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie. W doliczonym czasie gola dla Górnika zdobył Jakub Barczak.

Drużyna Rakowa U-17 również zajmuje po 1. kolejce 5. miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę podopieczni Sebastiana Żebrowskiego podejmą na własnym boisku Śląsk Wrocław.