[CLJ] Na początek Górnik Zabrze. Startuje Centralna Liga Juniorów

Tydzień po inauguracji ligowej kampanii przez zespół rezerw do gry wkraczają pierwsze juniorskie drużyny Akademii. Na weekend 13-14 sierpnia została zaplanowana pierwsza seria gier CLJ oraz zreformowanej CLJ U-17. Zarówno juniorzy starsi, jak juniorzy młodsi Rakowa zagrają w niedzielę w Zabrzu.

 

CLJ U-19 

 

W ubiegłym sezonie pod wodzą Marcina Salamona najstarsza z drużyn Akademii, będąc beniaminkiem, utrzymała się na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów. Czerwono-Niebiescy zgromadzili 37 punktów i zakończyli sezon na 11. pozycji. Trenerowi Salamonowi powierzono funkcję Trenera Głównego Akademii, natomiast Raków U-19 w najbliższym sezonie poprowadzi Adam Studnicki.  

 

Jego podopieczni rozpoczną ligowe zmagania od wyjazdowego meczu z Górnikiem Zabrze. Zabrzanie w ubiegłym sezonie zdobyli 36 punktów – jedno “oczko” mniej od Rakowa. Górnik zajął tym samym 12 lokatę w tabeli.  W bezpośrednich starciach obu zespołów był remis. Czerwono-Niebiescy wygrali u siebie 2:1 po bramkach Makarskiego i Krysika, na Górnym Śląsku przegrali natomiast 1:4. Autorem honorowej bramki był Szymon Cuber. 

 

Mecz w Zabrzu odbędzie się w niedzielę, a jego start zaplanowano na 16:00.  

 

 

 

CLJ U-17 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego mają poprzeczkę zawieszoną wysoko. W zeszłym roku Raków U-17 zajął w swojej grupie 2. miejsce i był niezwykle bliski walki o medale Centralnej Ligi Juniorów U-17. W nadciągającym sezonie liga uległa jednak reformie: liczba grup zmniejszyła się z czterech do dwóch, a w każdej z nich zagra 16 drużyn. 

 

Pierwszym rywalem Rakowa U-17 będzie doskonale im znany zespół Górnika Zabrze. Ubiegły sezon piłkarze Górnika zakończyli wprawdzie na 3. miejscu w grupie, lecz do drugiego Rakowa stracili aż 9 punktów.  

 

Zabrzanie byli jednak dla Czerwono-Niebieskich niewygodnym rywalem. W kwietniowym meczu 6. kolejki Górnik wygrał u siebie 3:1. W rewanżu oba zespoły dały koncert bramek, a spotkanie zakończyło się wygraną Rakowa 5:4. Hat-trickiem w tamtym meczu popisał się Paweł Woźny, a po golu dorzucili Długosz i Napieraj. 

 

Piłkarze Rakowa U-17 wznowią sezon – podobnie jak ich starsi koledzy – w niedzielę. Sędzia rozpocznie spotkanie w Zabrzu o 12:00.