[clj] Najbliżsi rywale: Widzew Łódź, Pogoń Szczecin i Miedź Legnica

Nadciąga kolejny weekend rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorów. Zespoły Rakowa U-15 i U-17 zagrają o 12:00 w sobotę, a 24 godziny później ich starsi koledzy zmierzą się w delegacji z Widzewem Łódź.

CLJ U-19 

 

W środku tygodnia podopieczni trenera Żebrowskiego wywalczyli punkt w zaległym meczu z Legią Warszawa, a cztery dni wcześniej wygrali 3:2 z Górnikiem Zabrze.  Intensywny tydzień juniorzy starsi zakończą w niedzielę, meczem z Widzewem Łódź. 

 

Beniaminek CLJ U-19 jak dotąd radzi sobie umiarkowanie. Widzew z dorobkiem 8 punktów plasuje się na 14. pozycji, która nie gwarantuje utrzymania. W ostatniej serii gier łodzianie przegrali 1:2 z Wisłą Kraków.  

 

Niedzielne spotkanie będzie pierwszą konfrontacją Rakowa z Widzewem na szczeblu centralnym w tej kategorii wiekowej. Spotkanie rozpocznie się o 12:00. 

 

 

CLJ U-17 

 

Juniorów młodszych Rakowa w najbliższą sobotę czeka druga w ciągu 10 dni podróż do Szczecina. W poprzednią środę odrabiali zaległości w starciu z FASE, natomiast w nadchodzącej serii gier zmierzą się z Pogonią. 

 

Portowcy na tym etapie sezonu radzą sobie nieco lepiej, plasując się na 5. miejscu z dorobkiem 17 punktów. Drużyna prowadzona przez trenera Michała Mizgałę dysponuje pięcioma “oczkami” mniej. W ostatniej serii spotkań Pogoń przegrała wyjazdowy mecz z Lechią Gdańsk 1:4. Na własnym obiekcie Portowcy jednak są wciąż niepokonani. Pogoń i Raków U-17 posiadają identyczny bilans bramkowy, który wynosi -2 gole.  

 

W trakcie rundy wiosennej minionej kampanii drużyny spotkały się 1 kwietnia przy L83. Wówczas Pogoń wywiozła z Częstochowy komplet punktów. 

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na boisku przy ul. Karłowicza 28 w Szczecinie. Początek meczu zaplanowano na 12:00. 

 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Adama Studnickiego po domowej przegranej ze Śląskiem Wrocław po raz kolejny wystąpią przed własną publicznością. Ich rywalem ponownie będzie zespół z Dolnego Śląska. Trampkarze Rakowa zagrają z Miedzią Legnica. 

 

W tabeli zespoły dzieli zaledwie jedno “oczko”. Miedź zajmuje przy tym 4. pozycję, Raków jest piąty. Legniczanie świetnie rozpoczęli sezon, jednak w ostatnich pięciu meczach wywalczyli zaledwie dwa punkty. W poprzedniej serii gier Miedź zremisowała 1:1 z czerwoną latarnią ligi – Stilonem Gorzów Wielkopolski. 

 

Ostatni mecz Rakowa U-15 z Miedzią miał miejsce 6 maja. Wówczas, przy ul. Limanowskiego 83 zespół prowadzony przez Piotra Lenartowskiego pokonał Miedź 2:0. Bramki dla Medalików zdobyli Antoni Uchroński i Bartosz Pszczółkowski.