[CLJ] Nasi najbliżsi rywale

W sobotę, 5 marca trzy drużyny Akademii Raków rozpoczną zmagania w rundzie wiosennej Centralnej Ligi Juniorów. Przyjrzyjmy się rywalom Czerwono-Niebieskich.

Wisła Kraków U-18

To właśnie z "Białą Gwiazdą" spotka się drużyna trenera Marcina Salamona. Krakowianie to wicemistrzowie CLJ U-18 z zeszłego sezonu. W obecnej kampanii Wisła zajmuje póki co 7. miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Adriana Filipka zdobyli do tej pory 29 punktów. Tyle samo ma Raków, ale nasza drużyna ma zaległe spotkanie. Krakowianie legitymują się bilansem: 9 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek. 

 

W rundzie jesiennej w konfrontacji Rakowa z Wisłą na Limanowskiego lepsi byli częstochowianie. Wygraliśmy 1:0 po golu Miłosza Roguli.

 

FC Wrocław U-17

FC Wrocław Academy to beniaminek rozgrywek. W rundzie jesiennej pewnie zwyciężyli w dolnośląskiej lidze B1 junior młodszy i awansowali do barażu o CLJ. Tam czekała na nich ekipa Stali Brzeg, która jednak nie sprawiła większych kłopotów wrocławianom. FC Academy pewnie wygrała dwa spotkania. U siebie nasz rywal zwyciężył 9:4. Z kolei w rewanżu było 3:0 dla zespołu ze stolicy województwa dolnośląskiego. 

 

Przed meczem wydaje się, że faworytem będzie nasza drużyna, jednak zwłaszcza na początku rozgrywek beniaminek potrafi zaskoczyć wyżej notowanego rywala. 

 

Chrobry Głogów U-15

Głogowianie to kolejny beniaminek, z którym zmierzy się nasz zespół. Chrobry wygrał 1 ligę wojewódzką trampkarz C1. W barażu nasz sobotni przeciwnik zmierzył się z MKS-em Gogolin. Chrobry dwukrotnie wygrał. W pierwszej konfrontacji 3:0, a w rewanżu aż 7:0.