[CLJ] Ostatnia kolejka CLJ U-17. Ważny wyjazd juniorów starszych

W nadchodzącą niedzielę dobiega końca faza zasadnicza Centralnej Ligi Juniorów U-17. Dzień wcześniej zespół U-19 powalczy o punkty w Opolu, a trampkarze rozegrają ostatni domowy mecz w sezonie.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w sobotę zagrają niezwykle istotne spotkanie z sąsiadującą w tabeli Odrą Opole. Oba zespoły znajdują się kolejno na 11. i 12. miejscu w tabeli, tuż nad strefą spadkową. Opolanie mają 2 punkty przewagi nad Rakowem U-19 i 5 nad Koroną Kielce. Zespół Medalików potrzebuje punktów, by oddalić się od pozycji skutkującej relegacją. Obecnie, oprócz Rakowa, o utrzymanie rywalizują jeszcze trzy drużyny: Odra Opole, Korona Kielce i Wisła Kraków. 

 

Odra wywalczyła dotychczas 35 punktów, na które składa się 10 zwycięstw, 5 remisów i 13 przegranych. Opolanie punktują w równym stopniu u siebie, jak i na wyjeździe. W roli gospodarza wywalczyli 18 “oczek”, a jako goście 17. Bilans bramkowy Odry to 44:62. Najlepszym strzelcem w ekipie ze stolicy polskiej piosenki jest Kacper Buniak, który w bieżącej kampanii zanotował 9 trafień. 

 

W ostatnich meczach Odra spisuje się bardzo dobrze. Podopieczni Mateusza Bachema zakończyli 4 poprzednie spotkania z kompletem punktów. W ubiegłą sobotę odnieśli bardzo cenne wyjazdowe zwycięstwo nad Wisłą Kraków. 

 

Jesienią w starciu obu drużyn przy Limanowskiego lepsza okazała się Odra, która wygrała 2:1. Honorowego gola dla Medalików zdobył Mateusz Głowiński. 

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na boisku przy ul. Wandy Rutkiewicz 10 w Opolu. Jego początek wyznaczono na godzinę 12:00. 

 

CLJ U-17 

 

Juniorzy młodsi Rakowa udanie finiszują kampanię, dzięki czemu mają jeszcze szanse włączyć się do gry o medal Centralnej Ligi Juniorów U-17. Strata do drugiego w klasyfikacji Górnika Zabrze wynosi zaledwie punkt. Zabrzanie w ostatniej kolejce udadzą się w delegację do walczącej o utrzymanie Arki Gdynia. Medaliki zagrają na wyjeździe z zamykającym tabelę Gryfem Tczew. 

 

Z dorobkiem zaledwie pięciu “oczek” w 29 spotkaniach Gryf jest czerwoną latarnią ligi. Zespół z Pomorza w obecnym sezonie poniósł 26 porażek, dwukrotnie zremisował i wygrał jeden mecz, w 23. kolejce pokonując 3:1 Zagłębie Sosnowiec. W całych rozgrywkach Gryf ma na koncie 14 bramek zdobytych i 131 straconych. Ostatnie sześć spotkań w wykonaniu tej drużyny to sześć przegranych.  

 

Jesienią podopieczni Michała Mizgały wygrali na własnym boisku 4:1 po bramkach Kornela Bachuli, Kamila Małoty, Antoniego Burkiewicza i Borysa Dmytryszyna. 

 

Ostatnią kolejkę CLJ U-17 zaplanowano na niedzielę, 26 maja. Mecze wystartują o 13:00.  

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Adama Studnickiego w sobotę zagrają ostatni domowy mecz w sezonie. Ich rywalem będzie Stadion Śląski Chorzów. 

 

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek beniaminek zajmuje 4. pozycję w grupie C. Podopieczni Krzysztofa Ciasta zgromadzili 15 punktów, na które składają się 4 zwycięstwa, 3 remisy i 5 porażek. Stadion Śląski Chorzów ma na koncie 29 bramek zdobytych i 23 stracone. W poprzedniej serii gier zespół z Chorzowa zremisował 0:0 z Górnikiem Zabrze. 

 

5 kwietnia, w ostatnim starciu Rakowa U-15 ze Stadionem Śląskim, górą był zespół Medalików. Podopieczni Adama Studnickiego wygrali w Chorzowie 3:1 po golach Krystiana Siedlaczka, Dominika Liberdy i Wojciecha Smudy. 

 

Sobotnie spotkanie rozpocznie się punktualnie o 12:00.