[CLJ] Ostatnie mecze o punkty Medalików

Przed nami ligowe ostatki w wykonaniu naszych zespołów rywalizujących w CLJ. Juniorzy starsi zagrają u siebie z Lechem Poznań, a trampkarze zakończą sezon w Legnicy. Zespół U-17 czeka na dwumecz o brązowy medal, który odbędzie się w dniach 8 i 12 czerwca.

CLJ U-19 

 

Przed ostatnią serią ligowych zmagań podopieczni Sebastiana Żebrowskiego nie są jeszcze pewni utrzymania na szczeblu CLJ U-19. Juniorzy starsi Rakowa w sobotę zagrają przed własną publicznością z walczącym o mistrzostwo Lechem Poznań. 

 

Przewaga Medalików nad Wisłą Kraków wynosi jedno “oczko”. Zawodnicy Białej Gwiazdy na zakończenie sezonu zagrają derbowe starcie z Cracovią. Naszym przeciwnikiem będzie natomiast drużyna, która obecnie traci punkt do Legii Warszawa i również stoczy korespondencyjną rywalizację ze stołecznym zespołem. 

 

Kolejorz w dotychczasowych 29 spotkaniach wywalczył 57 punktów. Składa się na nie 17 zwycięstw oraz po 6 remisów i przegranych. Poznaniacy świetnie spisywali się na własnym boisku, natomiast na wyjeździe, oprócz 7 wygranych, zanotowali też 2 remisy i 5 porażek. Bilans bramkowy Lecha wynosi 62:35, co jest drugim najkorzystniejszym wynikiem w lidze. Najwięcej goli w ekipie z Poznania zdobył w bieżącej kampanii Kamil Jakóbczyk, który 13 razy zapisywał się na liście strzelców. 

 

W ostatnich dwóch miesiącach Lech prezentuje nierówną dyspozycję. Podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego zanotowali w tym czasie 3 zwycięstwa, remis i 3 porażki. Poprzednią kolejkę zakończyli bez punktów, przegrywając u siebie z walczącą o utrzymanie Wisłą Kraków 3:4. 

 

Jesienią, w meczu 15. kolejki, lepszy od Medalików okazał się Lech. Kolejorz wygrał domowe spotkanie 5:2, a dwie honorowe bramki dla drużyny trenera Żebrowskiego zdobył Tomasz Szczepaniak. 

 

Ostatnią kolejkę CLJ U-19 zaplanowano na sobotę, 1 czerwca. Pierwszy gwizdek w meczu Rakowa U-19 z Lechem Poznań wybrzmi o 12:00. Zapraszamy na boczne boisko przy ul. Limanowskiego 83. 

 

CLJ U-15 

 

Na zakończenie rundy wiosennej CLJ U-15 podopieczni Adama Studnickiego udadzą się do Legnicy na wyjazdowe spotkanie z Miedzią.  

 

W tabeli zespoły dzieli dystans 16 punktów. Trampkarze Rakowa zajmą w grupie C drugie miejsce, natomiast drużyna z Dolnego Śląska plasuje się w niej obecnie na 6. pozycji. Dorobek legniczan wynosi 14 punktów, na co składają się 4 zwycięstwa, 2 remisy i 7 porażek. Miedź ma na koncie 24 bramki zdobyte i 36 straconych. W ostatniej serii gier piłkarze z Legnicy zremisowali 1:1 z Górnikiem Zabrze. 

 

13 kwietnia, w 7. kolejce rundy wiosennej, trampkarze Rakowa wygrali z Miedzią 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Krystian Siedlaczek. 

 

Rywalizację w grupie C CLJ U-15 zakończymy w niedzielę. Początek spotkania zaplanowano na 12:00.