[CLJ] Ostatnie szlify Medalików. Raport z przygotowań #3

Zespoły Rakowa rywalizujące w CLJ podczas minionego weekendu rozegrały ostatnie mecze kontrolne przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

CLJ U-19

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w sobotnie popołudnie zremisowali 2:2 z GKS-em Tychy. Gospodarze objęli prowadzenie w 30. minucie. Tuż przed przerwą swoją kolejną bramkę tej zimy zdobył Tomasz Szczepaniak. Po zmianie stron remis utrzymywał się do 72. minuty, kiedy to tyszanie objęli prowadzenie. Juniorzy starsi Rakowa walczyli do końca i na 6 minut przed ostatnim gwizdkiem wyrównujące trafienie zdobył Emanuel Gibała.

Pierwszy mecz o stawkę w 2024 r. zespół U-19 rozegra w najbliższą sobotę, 2 marca. Drużyna prowadzona przez trenera Żebrowskiego w zaległym meczu 17. kolejki CLJ U-19 podejmie na własnym obiekcie Polonię Warszawa.

GKS Tychy - Raków U-19 2:2

Bramki: Szczepaniak (45'), Gibała (84')

CLJ U-17

Juniorzy młodsi Rakowa zwyciężyli w kolejnym meczu towarzyskim, pokonując tym razem Koronę Kielce w stosunku 3:0. Tym samym zespół trenera Michała Mizgały wygrał siódmy z ośmiu zimowych sparingów.

Spotkanie od początku układało się pod dyktando Medalików, jednak świetna postawa bramkarza Korony powodowała, że na tablicy wyników długo widniał remis. Impas przełamał Antoni Burkiewicz, który w 64. minucie popisał się pięknym uderzeniem z dystansu. 14 minut później na 2:0 podwyższył Daniel Ciesielski, a wynik na 4 minuty przed końcem meczu ustalił Bartosz Pszczółkowski.

Drużyna Rakowa do lat 17 rozpocznie rundę wiosenną w sobotę, 2 marca. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych trenera Mizgały będzie GES Poznań, a mecz odbędzie się przy L83.

Raków U-17 - Korona Kielce 3:0

Bramki: Burkiewicz (64'), Ciesielski (78'), Pszczółkowski (86')

CLJ U-15

Najmłodsza z drużyn Rakowa rywalizujących na szczeblu centralnym w ostatniej tej zimy grze kontrolnej zmierzyła się z czeskim Banikiem Ostrava. Po wyrównanym spotkaniu padł remis 1:1. Zespół Medalików objął prowadzenie po bramce Dominika Liberdy z 18. minuty. Czesi wyrównali niespełna 180 sekund później. W drugiej połowie, mimo starań obu drużyn, żaden z bramkarzy nie skapitulował i wynik nie uległ już zmianie.

Podopieczni Adama Studnickiego zaczną wiosenną rywalizację w grupie C CLJ U-15 wyjazdowym meczem ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie również zaplanowano na sobotę, 2 marca.

Raków U-15 - Banik Ostrava 1:1

Bramki: Liberda (18')