[CLJ] Pierwsze starcie o brąz

W sobotę, 8 czerwca o 17:30 przy L83 czeka nas duża dawka piłkarskich emocji. Podopieczni Michała Mizgały zagrają z AKS-em SMS Łódź w pierwszym meczu o brązowy medal CLJ U-17.

Juniorzy młodsi Rakowa na finiszu kampanii 2023/2024 zniwelowali stratę do Górnika Zabrze i finalnie wyprzedzili zespół z Górnego Śląska w klasyfikacji, zajmując w grupie zachodniej premiowane awansem do strefy medalowej 2. miejsce. W sześciu ostatnich spotkaniach zespół trenera Mizgały wywalczył komplet punktów i zanotował bilans bramkowy w postaci 48 goli zdobytych i 2 straconych. W kończącej fazę zasadniczą serii gier Raków U-17 wygrał na wyjeździe z Gryfem Tczew 21:0. 

 

Nasz rywal w walce o brązowy medal uplasował się na 2. miejscu w grupie wschodniej CLJ U-17. Łodzianie ustąpili o 5 “oczek” Legii Warszawa, w 30 meczach zdobywając dokładnie tyle samo punktów, co zespół Medalików – 64. Siłą AKS-u była przede wszystkim defensywa. W trakcie całej kampanii podopieczni Marcina Maćkowiaka stracili zaledwie 27 bramek, co jest najlepszym wynikiem w grupie. Kolejna drużyna w tym zestawieniu, Polonia Warszawa, straciła ich o 16 więcej. W swoim dorobku AKS SMS Łódź ma również 60 bramek zdobytych. Siłą łodzian jest kolektyw, o czym świadczy między innymi klasyfikacja najlepszych strzelców w tym zespole. Aż czterech zawodników – Mateusz Bogusz, Bartosz Bugała, Adam Kątek i Adrian Żulewski – zdobyło po 7 goli.  

 

AKS SMS Łódź wygrał 20 spośród 30 ligowych spotkań. W pozostałych zanotował 4 remisy i 6 porażek. Drużyna spisywała się nieznacznie lepiej w roli gościa, zdobywając na obcych obiektach 33 punkty. Domowy bilans AKS-u to 9 zwycięstw, 4 remisy i 2 spotkania przegrane.  W ostatnich pięciu ligowych spotkaniach zawodnicy trenera Maćkowiaka również prezentowali dobrą dyspozycję, czterokrotnie zgarniając komplet punktów. Wygrać nie udało się tylko w kończącej fazę zasadniczą kolejce, w której AKS SMS uległ 1:3 warszawskiej Polonii. 

 

– Zawodnicy ciężko pracowali przez cały sezon, by móc cieszyć się walką w strefie medalowej. Darzymy przeciwnika dużym szacunkiem, jednak jesteśmy również pewni własnych atutów. W sobotę chcemy zademonstrować swój styl gry i wysoką jakość piłkarską – zapowiada przed meczem trener zespołu U-17, Michał Mizgała. 

 

Pierwsze starcie o medal odbędzie się w sobotę 8 czerwca, na bocznym boisku przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie. Spotkanie zgodnie z harmonogramem rozpocznie się o 17:30. Zapraszamy na trybuny i zachęcamy do wspierania Medalików w walce o brązowy krążęk.