[CLJ] Pierwszy ligowy weekend w roku szkolnym

W nadchodzą sobotę oraz niedzielę drużyny Rakowa rywalizujące w CLJ rozegrają kolejne spotkania. Przed własną publicznością zagrają juniorzy starsi, natomiast pozostałe dwie ekipy udadzą się w delegację.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w każdym z dotychczasowych meczów zaprezentowali solidną dyspozycję. Tak też było w ubiegłym tygodniu w Lubinie, gdzie lepsze wykończenie zadecydowało o wygranej Miedziowych. W najbliższym meczu juniorzy starsi Rakowa staną naprzeciw Korony Kielce. 

 

Koroniarze jak dotąd radzą sobie podobnie do Medalików. Kielczanie wywalczyli 4 punkty, podczas gdy drużyna prowadzona przez trenera Żebrowskiego ma na koncie 3 “oczka”. W ostatniej serii gier Korona Kielce uległa na własnym boisku Wiśle Kraków 0:3.  

 

W poprzednim sezonie domowy mecz Medalików z Koroną odbył się 3 grudnia, tuż przed zimową przerwą. Wówczas Medaliki wygrali 5:1 po golach Jakuba Cierpiała, Mateusza Głowińskiego, Oliwiera Siudy i dublecie Miłosza Roguli. 

 

Sobotni mecz odbędzie się na boisku bocznym przy ul. Limanowskiego 83. Pierwszy gwizdek o 12:00. 

 

 

 

CLJ U-17 

 

Dzień wcześniej na swój mecz muszą wyjechać juniorzy młodsi Rakowa, którzy w niedziele zmierzą się z Lechią Gdańsk. Dystans, który dzieli w tabeli oba kluby, to 3 punkty. Medaliki zajmują w klasyfikacji 6. miejsce, a Lechia 11.  

 

Zespół pod wodzą Michała Mizgały w ubiegłym tygodniu przegrał 2:5 ze Śląskiem Wrocław i był to ich pierwszy mecz w sezonie bez zdobyczy punktowej. Lechia Gdańsk w ostatnich dwóch spotkaniach zdobyła jedno “oczko”. W poprzedniej kolejce gdańszczanie zremisowali 1:1 z FASE Szczecin. 

 

Ubiegłosezonowa wizyta Rakowa U-17 w Gdańsku kojarzy nam się przede wszystkim z ponad 300-minutowym opóźnieniem meczu, który ostatecznie zakończył się wygraną Medalików 4:0. Bramki strzelali wtedy: Oliwier Siwkowski, Emanuel Gibała, Tomasz Szczepaniak i Kacper Marszalik. 

 

Mecz 5. kolejki CLJ U-17 zostanie rozegrany w niedzielę, 10 września o 12:00.  

 

 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Adama Studnickiego wciąż poszukują premierowego zwycięstwa. Trampkarze Rakowa dotychczas zanotowali dwie porażki i remis. W sobotę Medaliki zagrają wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze.  

 

Zabrzanie w początkowych kolejkach radzą sobie nieco lepiej i dysponują czterema punktami. Pozwala to im zajmować 5. pozycję w stawce. W rundzie wiosennej poprzedniej kampanii drużyna Rakowa U-15 wywiozła z Zabrza komplet punktów, wygrywając 3:1. Na listę strzelców wpisali się: Oliwier Trojanowski, Antoni Uchroński i Borys Dmytryszyn. 

 

Początek meczu trampkarzy zaplanowano na sobotę, godz. 15:00. Drużyny spotkają się na boisku przy ul. Jaskółczej 40 w Zabrzu.