[CLJ] Pierwszy mecz już w czwartek

Na czwartek 10 listopada zaplanowano przełożony mecz Rakowa U-17 z Zagłębiem Sosnowiec. Pozostałe spotkania Centralnej Ligi Juniorów odbędą się w dniach 11-13 listopada.

CLJ U-19 

 

Juniorzy starsi Rakowa po zwycięstwie z Cracovią zajmują w lidze 5. lokatę. Tabela CLJ U-19 jest jednak bardzo spłaszczona i najlepszy w klasyfikacji Górnik Zabrze dzieli od jedenastej Legii zaledwie 8 punktów.  Czerwono-Niebiescy zagrają swój mecz w piątek 11 listopada, a ich rywalem będzie Polonia Warszawa.  

 

Czarne Koszule po trzynastu kolejkach zajmują 8. miejsce i tracą do Rakowa trzy punkty. Polonia obecnie zmaga się z serią trzech meczów bez zwycięstwa, a w ubiegłym tygodniu przegrała 0:2 z Górnikiem Zabrze. W poprzednim sezonie Raków wygrał w Warszawie 3:2 po golach Szymochy, Niedziałkowskiego i Roguli.  

 

Piątkowy mecz zostanie rozegrany przy ul. Konwiktorskiej 6. Spotkanie rozpocznie się o 13:00. 

 

CLJ U-17 

 

Przeciwnikiem Rakowa U-17 w nadchodzącej serii gier będzie Zagłębie Sosnowiec. Mecz pierwotnie zaplanowano na niedzielę, jednak przeniesiono go na czwartek 10 listopada.  

 

W poprzedniej kolejce Zagłębie Sosnowiec po szalonym meczu przegrało u siebie z Lechią Gdańsk 4:6. Czerwono-Niebiescy natomiast pokonali na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 4:1. W tabeli grupy zachodniej CLJ U-17 obie drużyny znajdują się dokładnie po przeciwnych stronach. Raków jest trzeci, a Zagłębie Sosnowiec czternaste. 

 

Juniorzy młodsi Rakowa po raz ostatni grali z Zagłębiem na zakończenie ubiegłego sezonu. Wtedy, również po obfitującym w bramki spotkaniu, przegrali 3:4. Czwartkowy mecz Czerwono-Niebiescy zagrają u siebie, przy Limanowskiego 83. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o 13:00. 

 

CLJ U-15 

 

Jedyną drużyną Rakowa, która rozegra swój mecz po Narodowym Święcie Niepodległości, będą trampkarze. Podopieczni Piotra Lenartowskiego w sobotę zagrają w Zabrzu z Górnikiem. Bezpośrednią stawką tego meczu jest pozycja wicelidera grupy, gdyż obie drużyny znajdują się na podium ligowej klasyfikacji. 

 

W poprzedniej kolejce Raków i Górnik zremisowały swoje mecze z Chrobrym Głogów i Zagłębiem Lubin. Trampkarze obu zespołów spotkali się już 24 września w 6. kolejce. Wówczas Czerwono-Niebiescy wygrali u siebie 3:1 po bramkach Trojanowskiego, Ruszkiewicza i Małoty. 

 

Sobotni mecz odbędzie się w Zabrzu, a arbiter da sygnał do rozpoczęcia gry o 11:30.