[CLJ] Piłkarskie emocje przy L83. Trampkarze zagrają w poniedziałek

Dwie najstarsze drużyny juniorskie Rakowa w sobotnie popołudnie powalczą o ligowe punkty na własnym stadionie. Zespół U-15 w poniedziałek uda się do Zabrza na mecz z Górnikiem.

CLJ U-19 

 

Po przegranej w Gdyni podopieczni Sebastiana Żebrowskiego wracają na swój obiekt. Juniorzy starsi Rakowa w sobotę zmierzą się z Zagłębiem Lubin. 

 

Drużyny dzieli w tabeli dystans 7 “oczek”. Miedziowi plasują się na 7. pozycji z dorobkiem 29 punktów. Raków U-19 zajmuje w klasyfikacji 11. miejsce. W poprzedniej kolejce Medaliki ulegli Arce Gdynia 0:2, natomiast Zagłębie Lubin w takim samym stosunku pokonało krakowską Wisłę. Drużyna z Dolnego Śląska na wyjazdach odniosła 5 zwycięstw, 3 razy przegrała i zanotowała jeden remis. Zagłębie ma na koncie 34 bramki zdobyte i 27 straconych. Najlepszym strzelcem w talii trenera Przemysława Zatwarnickiego jest Tobiasz Starosta, który pięciokrotnie trafiał do siatki rywali. 

 

Jesienią w Lubinie gospodarze wygrali 3:1. Honorowego gola dla naszej drużyny zdobył Max Pawłowski.  

 

W sobotę czas na rewanż przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie. Początek spotkania o 12:00. 

 

 

CLJ U-17 

 

Drużyna U-17 pod wodzą trenera Michała Mizgały w poprzedniej kolejce zremisowała 1:1 w wyjazdowym spotkaniu z przewodzącym tabeli Śląskiem Wrocław. Tym samym juniorzy młodsi Rakowa przedłużyli serię meczów bez porażki do 12. Naszym kolejnym rywalem w tej kategorii wiekowej będzie Lechia Gdańsk. 

 

Gdańszczanie w grupie zachodniej CLJ U-17 plasują się na 11. pozycji. Jak dotąd zespół z Trójmiasta wywalczył w lidze 23 punkty. Stało się to za sprawą 7 zwycięstw i 2 remisów. Pozostałe 9 meczów Lechia przegrała. Wiosną zespół z Gdańska w dwóch meczach zaprezentował skrajnie różną dyspozycję. Na inaugurację rundy Lechia na własnym stadionie przegrała 1:7 ze Śląskiem Wrocław, a w minioną niedzielę – również u siebie – pokonała 5:1 FASE Szczecin. Gdańszczanie sporo strzelają, ale i sporo tracą. Ich dorobek bramkowy wynosi 36-39. Najwięcej goli dla drużyny zdobył dotychczas Dawid Dębski, który z 16 trafieniami na koncie zajmuje 2. pozycję w klasyfikacji strzelców. 

 

Jesienią to Lechia okazała się lepsza, wygrywając na własnym terenie 3:1. Jedynego gola dla Medalików zdobył wówczas Filip Kryst.  

 

Zawodnicy obu drużyn wybiegną na boisko boczne przy L83 w sobotę o 14:45. 

 

 

CLJ U-15 

 

Zespół prowadzony przez Adama Studnickiego w poprzedniej kolejce pokonał 3:1 Odrę Opole. W nadchodzący ligowy weekend trampkarze Rakowa spróbują pójść za ciosem. Medaliki zagrają w poniedziałek wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze. 

 

Obie drużyny we wiosennych zmaganiach mają na koncie po jednej porażce i jednej wygranej. Medaliki ulegli w pierwszej kolejce Śląskowi Wrocław, natomiast zabrzanie w poprzednim tygodniu przegrali 2:4 z Zagłębiem Lubin. 

 

W rundzie jesiennej zespoły spotykały się dwukrotnie i w obu przypadkach zwycięscy okazywali się goście. Podopieczni Adama Studnickiego wygrali w Zabrzu 1:0 po golu Krystiana Siedlaczka, a w rewanżu to Górnik zwyciężył 6:2 przy L83. Górnicy zakończyli też rundę jesienną na 2. pozycji w grupie – o jedną lokatę wyżej od Medalików. 

 

Spotkanie Rakowa U-15 z Górnikiem Zabrze zostało przełożone z soboty na poniedziałek, 18 marca. Jego początek zaplanowano na godzinę 14:00.