[CLJ] Podtrzymać zwycięską passę

W dwóch ostatnich seriach gier drużyny Rakowa rywalizujące w CLJ zdobyły komplet 18 punktów. Przed nami trzy kolejne mecze mistrzowskie Medalików.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w poprzednich 4 spotkaniach wywalczyli 10 “oczek”. Ich kolejnym rywalem będzie Wisła Kraków.  

 

Obie drużyny znajdują się w dolnym sektorze tabeli CLJ U-19. Biała Gwiazda obecnie plasuje się w strefie spadkowej, na 14. pozycji. Strata do bezpiecznej strefy wynosi w przypadku zespołu z Krakowa 3 punkty, a łączny dorobek Wisły to 26 punktów. Bilans bramkowy krakowian to 45:65, a ich najskuteczniejszym snajperem jest Mateusz Stanek, który zapisał na swoim koncie 9 goli. W ostatnich kolejkach Wiślacy grali w kratkę. Z pięciu poprzednich meczów Wisły dwa zakończyły się jej wygraną, dwa porażką, a jeden remisem. W ubiegłym tygodniu Wisła wróciła bez punktów z Poznania, gdzie przegrała 1:4 z Wartą. 

 

W rundzie jesiennej podopieczni Sebastiana Żebrowskiego okazali się lepsi od Białej Gwiazdy i wygrali w Myślenicach 4:1. Zwycięstwo zapewniły wówczas dublety Mateusza Głowińskiego i Tomasza Szczepaniaka.  

 

Konfrontacja Rakowa U-19 z Wisłą Kraków będzie miała miejsce przy przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie, w niedzielę o 12:00. 

 

CLJ U-17 

 

Bilans bramkowy juniorów młodszych Rakowa w ostatnich trzech meczach to 15:0. O jego poprawę zespół U-17 powalczy w sobotę z Lechią Zielona Góra.  

 

Choć Medaliki plasują się w tabeli na 4. pozycji, a Lechia na 7., to dystans między tymi zespołami wynosi 19 punktów. Lechia ma ich 36, na co złożyło się 10 zwycięstw, 6 remisów i 11 porażek. Zespół z Winnego Grodu zdobył w bieżącej kampanii 60 bramek i stracił ich 58. Najlepszym strzelcem Lechii jest z dorobkiem 17 trafień Dawid Dębski. 

 

W ostatnich pięciu meczach zielonogórzanie doznali czterech porażek, a jedno spotkanie zakończyli z kompletem punktów. W poprzedniej kolejce okazali się słabsi od swojej imienniczki z Gdańska, przegrywając na wyjeździe 2:4. 

 

Jesienią Lechia Zielona Góra była bliska wywiezienia z Częstochowy zwycięstwa, jednak bramkę na wagę punktu zdobył w ostatniej minucie Antoni Uchroński. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę, 11 maja. Spotkanie rozpocznie się o 12:00.   

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Adama Studnickiego po wygranych z Odrą Opole i Górnikiem Zabrze tym razem postarają się pokonać Zagłębie Lubin. 

 

Miedziowi dość niespodziewanie zajmują w tabeli grupy C CLJ U-15 przedostatnie miejsce. Dorobek drużyny z Dolnego Śląska to 9 punktów, jednak dystans między 7. a 3. zespołem w tabeli wynosi zaledwie 5 “oczek”. Zagłębie ma na swoim koncie 2 wygrane, 3 remisy i 5 porażek. Zespół z Lubina nie potrafi wygrać już od siedmiu kolejek, w ostatniej z nich przegrywając 3:4 z Miedzią Legnica.  

 

23 marca podopieczni Adama Studnickiego zdobyli w Lubinie komplet punktów, pokonując gospodarzy 2:1 po bramkach Dominika Liberdy i Krystiana Siedlaczka. Wierzymy, że tym razem pełna pula również pozostanie w rękach Medalików. 

 

Mecz Rakowa U-15 z Zagłębiem Lubin zaplanowano na sobotę, godzinę 12:00. Spotkanie odbędzie się na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią przy L83.