[CLJ] Podwójna wygrana z liderem

W sobotę 26 listopada w ramach 16. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zespoły Rakowa U-19 i U-17 spotkały się z Górnikiem Zabrze. Na bocznym boisku przy #L83 lepsi okazali się Czerwono-Niebiescy.

CLJ U-19

Podopieczni Adama Studnickiego zanotowali czwartą wygraną z rzędu, pokonując Górnik 3:0. Czerwono-Niebiescy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. W 14. minucie piłkę w polu karnym Zabrzan przejął Malamis. Po chwili gracz Rakowa posłał ją obok bramkarza i było 1:0.

Prowadzenie podwyższył w 31. minucie Cierpiał. Wahadłowy popisał się ładnym strzałem z rzutu wolnego. Na przerwę zawodnicy trenera Studnickiego zeszli z dwubramkowym prowadzeniem. Trzeci gol dla Rakowa padł niecałe 120 sekund po wznowieniu gry. Do wrzutki z wolnego najwyżej wyskoczył Mateusz Głowiński i mocnym uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi. Wynik 3:0 utrzymał się już do końca spotkania, choć Czerwono-Niebiescy mieli okazje na kolejne bramki.

Rozpoczęła się runda rewanżowa CLJ U-19. Po szesnastu rozegranych dotychczas kolejkach juniorzy starsi Rakowa zajmują 3. miejsce w lidze. Strata do prowadzącego Górnika Zabrze wynosi trzy punkty. W najbliższą sobotę podopieczni Adama Studnickiego zagrają u siebie z Koroną Kielce.

CLJ U-17

Juniorzy młodsi Rakowa przed meczem z Górnikiem Zabrze zajmowali trzecie miejsce w tabeli grupy zachodniej CLJ U-17. Czerwono-Niebiescy tracili punkt do Zagłębia Lubin, a dwa “oczka” do Górnika.

Spotkanie z Górnikiem zaczęło się od szybkiego prowadzenia Rakowa. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Kukulski. Po utracie bramki mocniej zaatakował Górnik. To przyjezdni mieli przewagę w pierwszych 45 minutach, jednak znakomicie w bramce spisywał się Mateusz Ryszewski.

W 55. minucie Górnik przeprowadził kolejną składną akcję, która tym razem okazała się skuteczna. Dokonane zmiany i stracony gol ożywiły graczy Rakowa. W 71. minucie bramkę na 2:1 zdobył Tomasz Szczepaniak. W tej sytuacji odbiór i asystę zanotował Gibała. Na 3:1 podwyższył w 78. minucie rezerwowy Sebastian Cebula. Golkiper Górnika minął się z piłką, a Cebula skierował ją do siatki półwolejem.

Trzy punkty zdobyte w sobotę pozwoliły podopiecznym Sebastiana Żebrowskiego “przeskoczyć” Górnik i awansować na drugie miejsce w tabeli. Liderem, z punktem przewagi nad Rakowem, pozostaje Zagłębie Lubin. W przyszłym tygodniu Czerwono-Niebieskich czeka wyjazdowy mecz ze Śląskiem Wrocław.