[CLJ] Potrójne 4:0 w wykonaniu Czerwono-Niebieskich

Zespoły Rakowa grające na szczeblu CLJ wywalczyły komplet punktów w drugim kolejnym tygodniu. Każda z drużyn wygrała swój mecz w stosunku 4:0.

CLJ U-19

Podopieczni Adama Studnickiego wygrali u siebie z Lechią Gdańsk.  Było to ich trzecie zwycięstwo z rzędu. Czerwono-Niebiescy uzyskali przewagę już w 7. minucie po bramce Głowińskiego. Dobra gra w obronie skutecznie niwelowała zapędy ofensywne Gdańszczan.

W drugiej części meczu Raków szybko powiększył prowadzenie. W 54. minucie Malamis wykorzystał rzut karny i było już 2:0. W całym meczu piłkarze Lechii mieli problem, żeby stworzyć dogodną okazję i Hubert Muszyński był w zasadzie bezrobotny. Pod koniec spotkania dwa kolejne gole dla Rakowa zdobyli Rogula oraz ponownie Głowiński.

Po wygranej z Lechią juniorzy starsi Rakowa znajdują się w lidze na 3. pozycji ze stratą 6 punktów do liderującego Górnika Zabrze. Zespoły spotkają się już w najbliższej kolejce, w sobotę 26 listopada.

CLJ U-17

Juniorzy młodsi Rakowa również pokonali Lechię Gdańsk w stosunku 4:0. Mecz początkowo zaplanowano na godzinę 12:00 w sobotę, jednak gdy Czerwono-Niebiescy dotarli na miejsce, okazało się, że boisko jest przykryte warstwą śniegu.

Ostatecznie spotkanie rozegrano pięć godzin później, co w żaden sposób nie przeszkodziło graczom Rakowa U-17.  Pierwszą bramkę tego dnia zdobył w 20. minucie kapitan Rakowa – Oskar Siwkowski. Już przed przerwą zawodnicy trenera Żebrowskiego mogli cieszyć się z drugiego gola, którego autorem tym razem był Emanuel Gibała.

Po zmianie stron Lechia Gdańsk w dalszym ciągu nie była w stanie przedrzeć się przez defensywę Rakowa. W ostatnim fragmencie meczu to Czerwono-Niebiescy zaatakowali mocniej, czego efektem były trafienia Szczepaniaka i Marszalika z 86., i 90. minuty. To trzeci mecz z rzędu, który drużyna Rakowa U-17 kończy z dorobkiem czterech bramek.

Ważne zwycięstwo juniorów młodszych Rakowa stało się faktem. Po 15. kolejkach znajdują się oni na trzeciej pozycji w lidze, ze stratą dwóch punktów do Górnika Zabrze. Domowy mecz z Zabrzanami zostanie rozegrany już w najbliższą sobotę – 26 listopada.

CLJ U-15

Podopieczni Piotra Lenartowskiego bardzo udanie zakończyli rundę jesienną, pokonując 4:0 Odrę Opole. Spotkanie to było bezpośrednim pojedynkiem o drugie miejsce w końcowej klasyfikacji.

Przewaga Czerwono-Niebieskich była bezdyskusyjna od samego początku meczu. Zawodnicy z rocznika 2008 stwarzali sobie wiele dogodnych sytuacji, lecz pierwszą z nich wykorzystał dopiero w 26. minucie Antoni Uchroński. Ten sam zawodnik pięć minut później dorzucił kolejnego gola.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy znakomitym rajdem popisał się Oliwier Trojanowski. Napastnik Rakowa przejął piłkę przy linii bocznej, przedarł się z nią w pole karne i mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy kolejnego gola dla Czerwono-Niebieskich zdobył Tymoteusz Mazanek. Gospodarze przez pozostałą część meczu nieustannie atakowali, jednak nie zdołali pokonać opolskiego golkipera po raz piąty.

Pewne zwycięstwo trampkarzy Rakowa było zwieńczeniem udanej rundy jesiennej, w której zajęli oni 2. miejsce w grupie “C” CLJ U-15.