[CLJ] Poznajmy przeciwników Rakowa

Drugi rok z rzędu drużyny Rakowa grać będą we wszystkich trzech kategoriach wiekowych CLJ. W nadciągającym sezonie reformę organizacyjną przeszła liga CLJ U-17. Znamy już wszystkich przeciwników Czerwono-Niebieskich.

 U-19 

 

Rozgrywki CLJ U-18 od nowego sezonu zmienią nazwę na CLJ U-19. Najstarsza z drużyn Akademii będąc w minionym sezonie beniaminkiem utrzymała się w lidze. Miejsca w strefie spadkowej zajęły: UKS SMS Łódź, Warta Poznań, Stal Rzeszów i Gwarek Zabrze. W ich miejsce w najbliższym sezonie zagrają: Lechia Gdańsk, Escola Varsovia, Korona Kielce i Miedź Legnica.  

 

Lista uczestników CLJ U-19 2022/23: 

 

1. Zagłębie Lubin

2. Arka Gdynia

3. Legia Warszawa

4 Wisła Kraków

5. Cracovia

6. Polonia Warszawa

7. Śląsk Wrocław

8. Lech Poznań

9. Jagiellonia Białystok

10. Pogoń Szczecin

11. Raków Częstochowa

12. Górnik Zabrze

13. Lechia Gdańsk

14. Escola Varsovia

15. Korona Kielce

16. Miedź Legnica

 

 

U-17 

 

W lidze CLJ U-17 doszło do zmiany organizacji rozgrywek. Od najbliższego sezonu drużyny zagrają w dwóch szesnastozespołowych grupach. Sezon podzielony będzie na rundę jesienną i wiosenną, a uczestników finałowego meczu wyłoni 30 ligowych kolejek. Grupa C, w której dotychczas grał Raków U-17 została połączona z grupą B (zespoły z Wielkopolski i Pomorza).  

 

Spadkowicze z obu grup, to: Miedź Legnica, FC Academy Wrocław, Żaki Szczecin i AP Reissa Poznań. Czwórkę beniaminków w lidze stanowić będą: Rekord Bielsko-Biała, Chrobry Głogów, Chemik Bydgoszcz i Arka Gdynia.  

 

W ubiegłym sezonie zespół prowadzony przez Adama Studnickiego zajął drugie miejsce w grupie. Pierwsza kolejka nowego sezonu rozegrana zostanie 13 sierpnia. 

 

Lista uczestników grupy B CLJ U-17 2022/23: 

 

1. Warta Poznań

2. Lech Poznań

3. Pogoń Szczecin

4. Lechia Gdańsk

5. FASE Szczecin

6. Zawisza Bydgoszcz

7. Zagłębie Lubin

8. Raków Częstochowa

9. Górnik Zabrze

10. Śląsk Wrocław

11. Zagłebie Sosnowiec

12. Odra Opole

13. Arka Gdynia

14. Rekord Bielsko-Biała

15. Chemik Bydgoszcz

16. Chrobry Głogów

 

 

U-15 

 

CLJ U-15 jako jedyna pozostaje bez zmian. Drużyny dalej podzielone są na cztery makroregiony. Z grupy C, w której grali Czerwono-Niebiescy, spadły: Rekord Bielsko-Biała i FC Academy Wrocław. Awans do CLJ U-15 uzyskały: Odra Opole oraz Olympic Wrocław.  Zespół prowadzony w ubiegłym sezonie przez Tomasza Ligudzińskiego zajął w grupie miejsce na najniższym stopniu podium. 

 

 

 

Lista uczestników grupy C CLJ U-15 2022/23 

 

1. Górnik Zabrze

2. Śląsk Wrocław

3. Raków Częstochowa

4. Zagłebie Lubin

5. GKS Katowice

6. Chrobry Głogów

7. Olympic Wrocław

8. Odra Opole