[CLJ] Pracowita sobota Czerwono-Niebieskich

Wszystkie drużyny Rakowa rywalizujące na szczeblu CLJ zagrają swoje mecze w sobotę, wczesnym popołudniem. Pierwsze ze spotkań rozpocznie się o 12:00, a ostatnie zakończy przed 15:00.

CLJ U-19 

 

Prowadzeni przez Adama Studnickiego zawodnicy Rakowa U-19 zagrają w sobotę jako pierwsi. Czerwono-Niebiescy zagrają na wyjeździe z Wisłą Kraków.  

 

Drużyna Rakowa U-19 po ubiegłotygodniowym remisie z Lechem Poznań zajmuje w lidze 7. miejsce. Wisła Kraków jeszcze w tym sezonie w CLJ nie przegrała i z dorobkiem 13 punktów jest wiceliderem tabeli.  

 

W poprzedniej kampanii Raków pokonał u siebie Wisłę 1:0 po golu Roguli. Na wyjeździe natomiast po bardzo ciekawym spotkaniu padł remis 4:4. Dla Rakowa dublet zaliczył wtedy Wireński, a po golu dorzucili Jezierski i Kubik.  

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany w podkrakowskich Myślenicach i rozpocznie się w samo południe. 

 

 

 

CLJ U-17 

 

Po wygranej 10:0 z Chemikiem Bydgoszcz, zawodnicy Rakowa U-17 wskoczyli w lidze na pozycję lidera. Czerwono-Niebiescy są w tym momencie jedyną drużyną bez porażki na koncie. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego zdobyli w pięciu meczach 13 punktów.  

 

Ich sobotni rywal – Rekord Bielsko-Biała – znajduje się dokładnie w połowie stawki. Zawodnicy spod Klimczoka są na 8. miejscu w tabeli, a ich dotychczasowy dorobek to dwie wygrane, dwie porażki i remis.  

 

W ubiegłym sezonie zespoły nie rywalizowały ze sobą, gdyż Rekord Bielsko-Biała grał w 1. Lidze Wojewódzkiej. Sobotnie spotkanie zostanie rozegrane przy #L83 i zostało zaplanowane na godzinę 13:00. 

 

 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Piotra Lenartowskiego w ubiegłym tygodniu pauzowali ze względu na powołania do reprezentacji Polski U-15 dla pięciu graczy. Wraz z reprezentacją w Bośni i Hercegowinie wciąż grają: Siuda, Uchroński, Małota, Ruszkiewicz i Trojanowski. Mecz 5. kolejki odbędzie się jednak planowo.

 

Czerwono-Niebiescy w sobotę zagrają na wyjeździe z drużyną Chrobrego Głogów. Raków U-15 pomimo jednego zaległego meczu zajmuje 2. miejsce w tabeli. Nasi sobotni rywale wciąż czekają na pierwszą w sezonie wygraną i są w lidze przedostatni. 

 

Poprzedni mecz Rakowa z Chrobrym zakończył się wygraną Czerwono-Niebieskich 6:1. Hat-trickiem w tamtym spotkaniu popisał się Grabowski, bramki zdobyli też Ruszkiewicz i Wołek. Ze strony Chrobrego padł także jeden gol samobójczy. 

 

Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi w Głogowie o 12:30.