[CLJ] Pracowita sobota Medalików

Runda jesienna Centralnej Ligi Juniorów powoli zbliża się do końca. W nadchodzącą sobotę zespoły Rakowa rozegrają trzy kolejne spotkania ligowe.

CLJ U-19

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w sobotę zmierzą się na wyjeździe z broniącym tytułu Lechem Poznań. W bieżącym sezonie Lechici radzą sobie równie dobrze i plasują się obecnie na 2. pozycji. Dorobek Lecha wynosi 33 punkty – tyle samo, ile wywalczyła prowadząca w tabeli Legia Warszawa. Drużyna trenera Żebrowskiego jest 9. w klasyfikacji i dysponuje 19 punktami.

 

W poprzedniej kolejce juniorzy starsi Rakowa ulegli Odrze Opole 1:2. Dzień później poznaniacy wywalczyli punkt, remisując na wyjeździe z Wisłą Kraków. Ostatni mecz Rakowa z Lechem w kategorii wiekowej U-19 zakończył się zwycięstwem drużyny z Poznania w stosunku 2:0.

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na terenie Akademii Lecha w Popowie. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11:00.

 

 

CLJ U-17

 

Podopieczni Michała Mizgały zajmują 5. pozycję w stawce i coraz mocniej naciskają na drużyny ścisłej czołówki. Juniorzy młodsi Rakowa w sobotnie popołudnie staną przed szansą, by przedłużyć swoją serię meczów bez porażki do co najmniej ośmiu. Przeciwnikiem Rakowa U-17 będzie zamykający tabelę grupy zachodniej CLJ U-17 Gryf Tczew.

 

Beniaminek z Tczewa w dotychczasowych 14 spotkaniach zdołał wywalczyć jedynie dwa punkty. Debiutujący na szczeblu centralnym zawodnicy z Tczewa zremisowali dwa spotkania, a w pozostałych dwunastu uznawali wyższość rywali. W ostatniej kolejce Gryf przegrał 1:4 z Lechią Gdańsk.

 

Będzie to pierwsze spotkanie Rakowa U-17 z Gryfem Tczew. Mecz odbędzie się na boisku bocznym przy L83 i rozpocznie o 13:45.

 

 

CLJ U-15

 

Podopieczni Adama Studnickiego kończą rundę jesienną wyjazdową rywalizacją z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Trampkarze Rakowa plasują się na najniższym stopniu podium z przewagą trzech “oczek” nad Miedzią Legnica. Nasi zawodnicy mają też znacznie lepszy bilans bramkowy oraz lepszy stosunek goli w dwumeczu. Podbeskidzie jest przedostatnie i potrzebuje punktów, by uciec ze strefy spadkowej.

 

W ostatniej kolejce zespół trenera Studnickiego wygrał 4:2 z Lechią Zielona Góra. Podbeskidzie przegrało 0:3 z liderem – Śląskiem Wrocław.

 

Poprzednie starcie obu drużyn miało miejsce stosunkowo niedawno – 25 października. W zaległym meczu 7. kolejki rundy jesiennej Medaliki zremisowali z Podbeskidziem 3:3. Gole dla naszej drużyny zdobywali w tamtym meczu: Karol Knapik, Gracjan Jaschik i Dominik Liberda.

 

Gospodarzem sobotniego spotkania będzie Podbeskidzie. Pierwszy gwizdek zaplanowano na 12:00.