[CLJ] Przedostatni ligowy weekend tej jesieni

Do końca rundy jesiennej Centralnej Ligi Juniorów pozostały dwie serie gier. W najbliższej z nich juniorzy starsi Rakowa zagrają w delegacji z Cracovią, a zespół U-17 podejmie GKS Tychy.

CLJ U-19 

 

Po piętnastu kolejkach podopieczni Sebastiana Żebrowskiego z 19 punktami na koncie plasują się w tabeli CLJ U-19 na 10. pozycji. Mają jednak rozegranych 14 spotkań, a zaległy mecz z Wisłą Kraków odbędzie się w środę, 29 listopada. W nadchodzącą sobotę Raków U-19 zagra z innym krakowskim zespołem – Cracovią. 

 

Pasy zajmują w tabeli 7. miejsce. Drużyna ze stolicy Małopolski wywalczyła jak dotąd 22 “oczka”. Bilans Cracovii to 7 zwycięstw, 7 porażek i remis. Cracovia w ostatnich tygodniach prezentuje dobrą dyspozycję. Ostatnie 4 mecze krakowskiego zespołu to 4 wygrane. W poprzedniej kolejce podopieczni Wojciecha Ankowskiego zwyciężyli w derbach z Wisłą 5:0.  

 

Ostatni mecz w kategorii U-19 między Cracovią a Rakowem zakończył się podziałem punktów. W podkrakowskim Cracovia Training Center Medaliki prowadzili 1:0 po bramce Mateusza Jezierskiego, ale w doliczonym czasie gry wyrównał Mateusz Rózga.  

 

Sobotni mecz zostanie rozegrany na boisku Cracovia Training Center w Rącznej. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 12:00. 

 

CLJ U-17 

 

Zespół prowadzony przez trenera Michała Mizgałę nie przegrał od 8 spotkań i w kolejnej ligowej potyczce zmierzy się z 13. w tabeli GKS-em Tychy. Mecz odbędzie się w nadchodzącą niedzielę. 

 

Juniorzy młodsi Rakowa plasują się w klasyfikacji na 5. pozycji i tracą do podium zaledwie dwa punkty. Beniaminek z Tychów natomiast w dotychczasowych 15 kolejkach wywalczył 14 punktów i zajmuje w tabeli 13. pozycję, co nie gwarantuje utrzymania na szczeblu centralnym. Ostatnie dwa mecze z udziałem GKS-u zakończyły się remisami 2:2. Tyszanie najpierw zremisowali ze Śląskiem Wrocław, a następnie z Lechią Gdańsk. 

 

Będzie to pierwsze ligowe spotkanie Rakowa i GKS-u w kategorii wiekowej U-17. Mecz odbędzie się w niedzielę, 26 października. Zawodnicy zmierzą się na boisku bocznym przy L83, a pierwszy gwizdek wybrzmi o 13:30.