[CLJ] Przedświąteczne ligowe granie

Zespoły Rakowa grające w CLJ powalczą o punkty przed świątecznym weekendem. Drużyny U-19 i U-15 zagrają już w czwartek, mecz juniorów młodszych zaplanowano na Wielki Piątek.

CLJ U-19 

 

Juniorzy starsi Rakowa tej wiosny pozostają bez zwycięstwa. Wierzymy, że ten stan rzeczy ulegnie zmianie w czwartek, gdy ekipa prowadzona przez trenera Sebastiana Żebrowskiego zmierzy się na własnym obiekcie z Jagiellonią Białystok.  

 

Białostocczanie w tabeli CLJ U-19 plasują się obecnie na 9. pozycji, o 3 lokaty wyżej od Rakowa. Różnica punktowa między zespołami wynosi 6 “oczek”. Wiosenny dorobek Jagiellonii to jak na razie jedna wygrana i dwa remisy. W ostatniej kolejce Jaga zremisowała u siebie 1:1 z Wisłą Kraków. W wyjazdowych spotkaniach nasz rywal dotychczas odniósł 3 zwycięstwa, trzykrotnie zremisował i pięciokrotnie wracał do domu bez punktów. Najlepszym strzelcem w talii trenera Marka Wasiluka jest Alan Rybak, który ma na koncie 7 bramek. 

 

W rundzie wiosennej Medaliki pokonali Jagiellonię 2:0 po bramkach Sebastiana Cebuli i Patryka Grabowskiego. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 marca o 11:00. 

 

CLJ U-17 

 

Seria 14 meczów bez porażki sprawiła, iż drużyna trenera Michała Mizgały znalazła się w ścisłej ligowej czołówce. O swoje czwarte marcowe zwycięstwo juniorzy młodsi powalczą w piątek, kiedy to zagrają w delegacji z Odrą Opole. 

 

Opolanie to zespół, który w grupie zachodniej CLJ U-17 walczy o utrzymanie. Obecnie Odra ma na swoim koncie 24 punkty i zajmuje w tabeli 12. miejsce, tuż nad strefą spadkową. Wiosną nasz najbliższy przeciwnik przegrał wszystkie 4 spotkania. W ostatniej kolejce opolanie byli najbliżej wywalczenia punktów, jednak po pełnym emocji widowisku ulegli Lechii Gdańsk 3:4. W rundzie jesiennej mocną stroną Odry była dyspozycja na własnym boisku, gdzie wywalczyli 19 spośród 24 punktów. Najlepszym strzelcem w drużynie ze stolicy polskiej piosenki jest Kacper Drąg, który dziewięciokrotnie pokonywał bramkarzy przeciwników. 

 

Poprzednie spotkanie Medalików z Odrą w tej kategorii wiekowej zakończyło się remisem 3:3. Przy L83 dla naszej drużyny bramki zdobyli wówczas: Kacper Chruściński, Patryk Grabowski i Mateusz Łożyński. 

 

Mecz 22. kolejki CLJ U-17 odbędzie się w Wielki Piątek. Drużyny zmierzą się przy ul. Rutkiewicz 10 w Opolu. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi w samo południe. 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni trenera Adama Studnickiego po porażce na inaugurację rundy wiosennej wygrali kolejne 3 spotkania. Okazją, by podtrzymać zwycięską passę będzie czwartkowy mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała.  

 

Podbeskidzie wiosną ma na koncie dwa remisy, wygraną i porażkę. W ostatniej kolejce zespół spod Klimczoka podzielił się punktami z Górnikiem Zabrze, a spotkanie zakończyło się rezultatem 2:2. Na wyjazdach bielszczanie zdobyli tej wiosny 4 “oczka”, wygrywając 3:2 z Miedzią Legnica i remisując bezbramkowo z Odrą Opole. 

 

Jesienią w meczach Medalików z Podbeskidziem padło łącznie 11 bramek. Najpierw, w Częstochowie padł remis 3:3. W rewanżu drużyna trenera Łukasza Razmusa okazała się lepsza i zwyciężyła 3:2. Jedną bramkę dla naszych trampkarzy zdobył wówczas Alan Skręt, druga padła po trafieniu samobójczym. 

 

Nadchodzący mecz 5. kolejki rundy wiosennej CLJ U-15 między Rakowem U-15 a Podbeskidziem Bielsko-Biała rozpocznie się w czwartek, 28 marca o 14:00.