[CLJ] Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 1:2

W sobotę 29 października wszystkie trzy drużyny Rakowa grające na szczeblu CLJ rywalizowały ze swoimi rówieśnikami z Lubina. Czerwono-Niebiescy wygrali jedno z trzech spotkań.

CLJ U-19

Podopieczni Adama Studnickiego wrócili z Dolnego Śląska bez punktów. Najstarsza drużyna Rakowa grająca na poziomie CLJ przegrała z Zagłębiem 1:2. Do przerwy Czerwono-Niebiescy remisowali 0:0, jednak w 47. minucie wynik otworzył rezerwowy Aleksander Kubacki.

Drugi gol dla Miedziowych padł 22 minut później. Nie złamało to piłkarzy Rakowa, którzy próbowali odmienić los spotkania, lecz niestety bezskutecznie. Dopiero w doliczonym czasie gry arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił Łukasz Józefczyk. W ostatnich sekundach gracze trenera Studnickiego mogli jeszcze wyrównać, ale dobrze spisał się bramkarz Zagłębia.

Po przegranej w Lubinie Czerwono-Niebiescy w dalszym ciągu mają 20 punktów i z trzema “oczkami” straty do lidera plasują się na 5. pozycji w ligowej klasyfikacji. W swoim kolejnym ligowym meczu juniorzy starsi Rakowa zagrają u siebie z Cracovią.

CLJ U-17

Juniorzy młodsi Rakowa gościli Zagłębie Lubin przy #L83. Miedziowi wygrali to spotkanie 3:1, a dla zawodników prowadzonych przez trenera Żebrowskiego była to pierwsza przegrana w sezonie.

Pierwszy kwadrans meczu był bardzo wyrównany. Później jednak dublet Rogowskiego zdobyty w 20. oraz 28. minucie ustawił przebieg spotkania pod dyktando Zagłębia. Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Miedziowi podwyższyli na 3:0 i Czerwono-Niebiescy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Na pół godziny do końca meczu nadzieję dała bramka Grabowskiego. W ciągu ostatnich 30 minut gry piłkarze Rakowa atakowali, ale bardzo dobrze spisywała się defensywa Zagłębia i wynik nie uległ już zmianie.

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego po dwunastu seriach gier mają 27 punktów i znajdują się na 3. miejscu w lidze. Na pozycję lidera po sobotnim spotkaniu awansowało Zagłębie Lubin. Następny mecz juniorów młodszych zaplanowano na 5 listopada. Medaliki czeka delegacja do Bydgoszczy, gdzie ich rywalem będzie Zawisza.

CLJ U-15

Najmłodsza z drużyn juniorskich Rakowa rywalizujących w CLJ jako jedyna pokonała w sobotę Zagłębie Lubin. Podopieczni Piotra Lenartowskiego wygrali 3:0. W ostatnich trzech meczach zdobyli komplet punktów i legitymują się bilansem bramkowym 14:0.

Pierwsza bramka w sobotnim spotkaniu padła w 35. minucie, a jej autorem był Antoni Uchroński. W drugiej odsłonie meczu Czerwono-Niebiescy konsekwentnie powiększali przewagę i dobrze bronili. Na 2:0 w 56. minucie podwyższył po składnej akcji Maksymilian Podwysocki. Wynik osiem minut później ustalił Oliwier Trojanowski, który wyłuskał piłkę w polu karnym Zagłębia i wpakował ją do siatki.

Po jedenastu rozegranych meczach zawodnicy Piotra Lenartowskiego są wiceliderem grupy ze stratą trzech punktów do Śląska Wrocław. Czerwono-Niebiescy dysponują także najlepszą defensywą i stosunkiem bramek w stawce.

W niedzielę 6 listopada trampkarze Rakowa zmierzą się u siebie z Chrobrym Głogów.