[CLJ] Raków U-17 kończy sezon zwycięstwem

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w ostatnim meczu sezonu pokonali 4:1 Lechię Gdańsk. Oprócz nich grali jeszcze juniorzy starsi, którzy tym razem musieli uznać wyższość Polonii Warszawa.

CLJ U-19

Juniorzy starsi Rakowa przegrali w sobotę z Polonią Warszawa 1:3. W ten sposób zawodnicy prowadzeni przez trenera Studnickiego stracili szansę na srebro. Przed ostatnią kolejką wciąż zajmują jednak 3. miejsce w lidze. Kwestia brązowego medalu spoczywa w ich rękach.

Początek meczu należał do Rakowa U-19. W 10. minucie w polu karnym Polonii Patryk Malamis odegrał do Mateusza Głowińskiego, a ten celnie przymierzył i otworzył wynik spotkania. W pozostałej części pierwszej połowy gra składała się głównie z walki. Lekką przewagę optyczną miały Czarne Koszule, jednak z tej przewagi nie wynikało żadne zagrożenie.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał podobnie. Polonia Warszawa starała się odrobić straty, a Medaliki rozbijali ataki przeciwnika i próbowali opanować chaos we własnych poczynaniach. W 67. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Patryk Malamis. Po rzucie rożnym do sytuacji doszedł najlepszy strzelec Polonii – Piotr Urbański – i zdobył bramkę wyrównującą. Juniorzy starsi Rakowa mogli odzyskać prowadzenie minutę później, lecz z ostrego kąta pomylił się Mateusz Jezierski. Gol na 2:1 dla Polonii padł po pięknym strzale w okienko wykonanym przez Franciszka Antkiewicza. Przy tym uderzeniu Hubert Muszyński był bez szans. Wynik ustalił na trzy minuty przed końcem meczu Raymond Ntiege.

Podopieczni Adama Studnickiego przed ostatnią kolejką mają punkt przewagi nad Wisłą Kraków i Zagłębiem Lubin. Swój finałowy mecz kampanii rozegrają w sobotę, 3 czerwca. Juniorzy starsi Rakowa zmierzą się na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

Raków U-19 – Polonia Warszawa 1:3 (1:0)

Bramki: Głowiński (10’) – Urbański (68’), Antkiewicz (79’), Ntiege (87’)

CLJ U-17

Ostatni mecz sezonu mają za sobą nasi juniorzy młodsi. Podopieczni trenera Żebrowskiego wygrali 4:1 z Lechią Gdańsk. W meczu rozgrywanym równocześnie Zagłębie Lubin pokonało Lecha Poznań i Medaliki nie prześcignęły Miedziowych w tabeli.

W pierwszej odsłonie meczu rozgrywanego w niedzielę przy #L83 gdańszczanie zaskoczyli naszych zawodników dynamiką i pressingiem. W 25. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Lechii, a “jedenastkę” wykorzystał Alan Wiśniewski. Stracony gol pobudził gospodarzy do działania. W 27. minucie, po akcji Tobiasza Mrasa piłkę do własnej bramki wpakował Oliwier Pospieszny.

Po przerwie odważniej ruszyli do przodu podopieczni Sebastiana Żebrowskiego. Medaliki objęli prowadzenie w 51. minucie. W polu karnym piłkę otrzymał Szymon Skonieczny i strzałem po ziemii minął bramkarza Lechii. 12 minut później na futbolówka odnalazła na piątym metrze Skoniecznego, a ten trafił po raz drugi tego dnia. Przy stanie 3:1 grę kontrolowali gracze Rakowa U-17, którzy szli za ciosem i próbowali zdobywać kolejne bramki. Sztuka ta udała się tylko Patrykowi Grabowskiemu, który w 87. minucie wpisał się na listę strzelców.

Drużyna Rakowa U-17 zakończyła rozgrywki CLJ U-17 na trzecim miejscu w grupie zachodniej. Do zwycięzcy grupy podopieczni Sebastiana Żebrowskiego stracili 6 punktów, natomiast do wicelidera 2 “oczka”. W 30 spotkaniach juniorzy młodsi Rakowa zdobyli łącznie aż 101 bramek!

Raków U-17 – Lechia Gdańsk 4:1 (1:1)

Bramki: Oliwier Pospieszny (sam.)(27’), Skonieczny (51’, 63’), Grabowski (87’) – Wiśniewski (25’)