[CLJ] Raport z przygotowań

Drużyny Rakowa rywalizujące na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów mają za sobą pierwszą fazę przygotowań do rundy wiosennej.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego rozegrali dotychczas dwa mecze: przeciwko rówieśnikom z Banika Ostrava oraz z IV-ligową Victorią Częstochowa.  

 

Oba spotkania ułożyły się dla naszych juniorów starszych pechowo. W starciu z Czechami zadecydowała lepsza skuteczność gospodarzy. Zespół trenera Żebrowskiego dysponował przewagą w posiadaniu piłki, wykreował też więcej dogodnych sytuacji, jednak żadnej z niej nie zamienił na gola. Piłkarze Banika również mieli swoje momenty, które skrzętnie wykorzystali. 

 

Mecz z Victorią Częstochowa miał podobny przebieg. W pierwszej odsłonie juniorzy starsi Rakowa zaprzepaścili kilka okazji na strzelenie gola, sami tracąc bramkę po szybkiej kontrze czwartoligowca. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 65. minucie Tomasz Szczepaniak stanął przed szansą na wyrównanie z rzutu karnego i jej nie zmarnował. Na kwadrans przed zakończeniem meczu Victoria wykorzystała zamieszanie po rzucie rożnym i w efekcie Michał Włodarek zdobył bramkę na 2:1 dla drużyny przyjezdnej.  

 

W kolejnym meczu kontrolnym podopieczni Sebastiana Żebrowskiego podejmą na własnym boisku Unię Turza Śląska. Mecz z trzecioligowcem zostanie rozegrany 10 lutego. 

 

 

Banik Ostrava - Raków U-19 2:0 

Bramki: – 

 

Raków U-19 - Victoria Częstochowa 1:2 

Bramki: Szczepaniak (65’) 

 

 

 

CLJ U-17 

 

Juniorzy młodsi Rakowa jak dotąd podczas okresu przygotowawczego rozegrali 5 spotkań, z których 4 zakończyły się zwycięstwem. Podopieczni Michała Mizgały zremisowali jedynie swój pierwszy mecz kontrolny z Olympic Wrocław w stosunku 1:1. 

 

W pozostałych sparingach nasz zespół U-17 pokonał rezerwy Skry Częstochowa (5:1), lidera grupy wschodniej CLJ U-17 – Cracovię (2:1), Mladę Boleslav (5:1) i FK Pardubice (2:1). Drużyna, która ostatni raz przegrała 30 września, w zimowych sparingach prezentuje równą, mocną dyspozycję popartą solidną skutecznością.  

 

Kolejny test mecz podopieczni trenera Mizgały rozegrają 10 lutego, a ich przeciwnikiem będzie drużyna U-19 Salosu Dąbrowa Górnicza. 

 

 

Raków U-17 – Olympic Wrocław 1:1 

Bramki: Kossakowski (51’) 

 

Raków U-17 – Skra Częstochowa 5:1 

Bramki: Małota (30’), Kowalczyk (47’), Ciesielski (76’), Siedlaczek (80’), Mordaka (90’) 

 

Raków U-17 – Cracovia 2:1 

Bramki: zawodnik testowany (51’, 75’) 

 

Mlada Boleslav - Raków U-17 1:5 

Bramki: Łożyński (17’, 50’, 54’), Kossakowski (34’), Mordaka (86’) 

 

FK Pardubice - Raków U-17 1:2 

Bramki: Chruściński (41’), Tomzik (44’) 

 

 

 

CLJ U-15 

 

Drużyna prowadzona przez Adama Studnickiego dotychczas rozegrała w 2024 r. trzy spotkania. Jeden z test meczów – przeciwko ŁAF Łódź – został odwołany ze względu na zły stan boiska w Łodzi.  

 

Trampkarze Rakowa rozpoczęli cykl przygotowań od porażki 1:2 z Ruchem Chorzów. Medaliki od początku nie mogli złapać optymalnego rytmu. Przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się na sytuacje. Goście bronili agresywnie i skutecznie. W pozostałych dwóch sparingach na czeskiej ziemi ekipa trenera Studnickiego odniosła pewne zwycięstwo 8:0 nad Mladą Bolesław, a dzień później zremisowała po zaciętej walce 2:2 z FK Pardubice. W tym spotkaniu zespół Medalików pokazał hart ducha, w ostatnich 10 minutach gry doprowadzając ze stanu 0:2 do 2:2. 

 

Kolejny mecz Raków U-15 rozegra 7 lutego. Nasi trampkarze na zgrupowaniu w Zelowie zmierzą się z Jaguarem Gdańsk. 

 

 

Raków U-15 – Ruch Chorzów 1:2 

Bramki: Myszor (84’) 

 

Mlada Boleslav - Raków U-15 0:8 

Bramki: Siedlaczek (3’, 32’, 48’), Liberda (8’), gol samobójczy (11’), Trzeciak (58’), Smuda (64’), Knapik (72’) 

 

FK Pardubice - Raków U-15 2:2 

Bramki: Błaszczyk (80’), Smuda (88’)