[CLJ] Raport z przygotowań #2

Drużyny Rakowa rywalizujące w Centralnej Lidze Juniorów zbliżają się do rozpoczęcia ligowej rywalizacji. Zespoły U-19, U-17 i U-15 w minionym tygodniu rozegrały kolejne mecze kontrolne.

Raków U-19

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego rozegrali dwa mecze, w których zremisowali 1:1 z Widzewem Łódź oraz przegrali z czeskim Fastav Zlin 2:4. W pierwszym ze spotkań Widzew wyszedł na prowadzenie już w 5. minucie gry. Nasi juniorzy starsi wraz z biegiem czasu mieli coraz większą przewagę, lecz zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. W 70. minucie gola na 1:1 strzelił Patryk Grabowski. Do zwycięstwa zabrakło skuteczności.

Mecz z Czechami był wyrównanym spotkaniem toczonym na wysokiej intensywności, wszak dla czeskiej ekipy była to ostatnia gra kontrolna przed startem rozgrywek. Oba zespoły stwarzały sporo okazji, jednak lepsi w ich wykorzystywaniu okazali się zawodnicy Fastav Zlin.

Widzew Łódź - Raków U-19 1:1

Bramki: Grabowski (70’)

Raków U-19 – Fastav Zlin 2:4

Bramki: Grabowski (28’), Łukasiewicz (77’)

Raków U-17

Drużyna prowadzona przez Michała Mizgałę także rozegrała dwa mecze kontrolne. Pierwszy z nich odbył się w sobotę, 22 lipca. Juniorzy młodsi Rakowa przegrali wówczas 0:3 z przygotowującymi się do rozgrywek IV ligi śląskiej seniorami Znicza Kłobuck.

Tydzień później naprzeciwko Medalików stanęli rówieśnicy z Korony Kielce. W toczonym na dystansie 110 minut meczu Koroniarze prowadzili, lecz finalnie bramki Filipa Krysta i Antoniego Wilka pozwoliły naszym zawodnikom odwrócić rezultat na swą korzyść.

Raków U-17 - Znicz Kłobuck 0:3

Bramki: -

Raków U-17 – Korona Kielce 2:1

Bramki: Wilk (55’), Kryst (85’)

Raków U-15

Zawodnicy Rakowa urodzeni w 2009 r. również zagrali w ostatnim czasie dwa sparingi. Na obozie w Woli Chorzelowskiej nasi trampkarze zmierzyli się z Koroną Kielce i ulegli kielczanom 1:2. Autorem honorowego trafienia był skuteczny w okresie przygotowawczym Maksymilian Pluta.

Natomiast minionej soboty podopieczni Adama Studnickiego rozwiązali worek z bramkami, pokonując trampkarzy Widzewa aż 10:1.

Korona Kielce - Raków U-15 2:1

Bramki: Pluta (67’)

Raków U-15 – Widzew Łódź 10:1

Bramki: Smuda (18’), Jaschik (25’), Bojek (26’), Myszor (30’, 44’), Gargano (41’), Buczek (45’, 52’), Pytel (67’, 68’)