[CLJ] Raport z przygotowań #3

W sobotę zespoły Rakowa rywalizujące na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów rozegrały kolejne mecze kontrolne. W następny weekend drużyny U-19 i U-17 wznowią ligową rywalizację.

Raków U-19 

 

Zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Żebrowskiego zagrał drugi z rzędu mecz z zagranicznym rywalem. W sobotę juniorzy starsi Rakowa zmierzyli się na wyjeździe ze słowackim MŠK Žilina. W tym spotkaniu nasz zespół przegrywał 0:2 i zdołał odrobić straty, jednak ostatecznie Słowacy zwyciężyli 3:2 za sprawą bramki zdobytej w doliczonym czasie gry.  

 

W sobotę, 12 sierpnia Raków U-19 zainauguruje ligowy sezon. Medaliki zagrają na własnym boisku z Cracovią. 

 

MKS Zilina - Raków U-19 3:2 

 

Bramki: Mikołajczyk (43’), Nowakowski (85’) 

 

 

 

Raków U-17 

 

Podopieczni Michała Mizgały w ostatnim sparingu przed startem CLJ U-17 pokonali na wyjeździe GKS Katowice 3:2. Prowadzenie w tym meczu przechodziło z rąk do rąk, ale finalnie gol Patryka Garbowskiego przesądził o wygranej Rakowa. 

 

Rundę jesienną juniorzy młodsi Rakowa rozpoczną 12 sierpnia od wyjazdowego starcia z GKS-em Tychy. 

 

GKS Katowice - Raków U-17 2:3 

 

Bramki: Łożyński (12’), Kryst (63’), Grabowski (90’) 

 

 

 

Raków U-15 

 

Zespół trampkarzy Rakowa grał w sobotę w delegacji z Wisłą Płock. Po spotkaniu pełnym bramek drużyna prowadzona przez trenera Adama Studnickiego wygrała 5:4, choć w pewnym momencie prowadziła już 5:1.  

 

Najmłodsza z naszych drużyn grających na poziomie centralnym rozpocznie ligową rywalizację za niecałe dwa tygodnie. Następny mecz kontrolny podopieczni Adama Studnickiego rozegrają w najbliższą środę, gdy w Książenicach spotkają się z Legią Warszawa. 

 

Wisła Płock - Raków U-15 4:5 

 

Bramki: Miąsko (19’), Pytel (23’, 48’), Buczek (37’), Kalemba (39’)