[CLJ] Rywale z Pomorza i wyjazd do Opola

Po świątecznej przerwie juniorskie drużyny Medalików wracają do współzawodnictwa na szczeblu centralnym. Dwie z nich zmierzą się z zespołami ze Szczecina, natomiast trzecia uda się w delegację do stolicy polskiej piosenki.

CLJ U-19 

 

Podopieczni Adama Studnickiego w przedświątecznej serii gier przywieźli trzy punkty z Książenic, pokonując 4:2 Legię Warszawa. Dzięki tej wygranej zespół juniorów starszych umocnił się na drugim miejscu w tabeli. Strata Rakowa U-19 do lidera z Poznania wynosi zaledwie dwa “oczka”.  

 

W sobotę Medaliki zagrają po raz trzeci tej wiosny przy #L83, a ich przeciwnikiem będzie Pogoń Szczecin. Dotychczas wicelider CLJ U-19 na własnym terenie odniósł dwie wygrane, zachowując przy tym czyste konto. Zawodnicy trenera Studnickiego zostawili w pokonanym polu Arkę Gdynia i Wisłę Kraków, wygrywając kolejno 2:0 i 1:0.  

 

Pogoń Szczecin uwikłana jest natomiast w walkę o utrzymanie. Portowcy plasują się obecnie na 11. pozycji z dorobkiem 27 punktów. Mają ich na koncie ledwie o jeden więcej trzynasta w tabeli Cracovia, która znajduje się już w strefie spadkowej. W ostatnim czasie na ławce trenerskiej Pogoni doszło do zmiany. Piotra Łęczyńskiego zastąpił Paweł Cretti – dotychczasowy szkoleniowiec juniorów młodszych. W pierwszym meczu pod jego wodzą piłkarze Pogoni pokonali w ubiegłym tygodniu Górnik Zabrze 4:2, przełamując serię pięciu spotkań bez wygranej.  

 

Poprzednie spotkanie Rakowa z Pogonią, rozgrywane jesienią w Szczecinie, zakończyło się wygraną Medalików 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 49. minucie Jakub Rozwadowski.  

 

Sobotni mecz juniorów starszych Rakowa rozpocznie się o 15:30. 

 

 

CLJ U-17 

 

Piłkarską sobotę przy ul. Limanowskiego 83 rozpoczną podopieczni Sebastiana Żebrowskiego, którzy o 10:00 zmierzą się z FASE Szczecin. Szczecinianie zajmują w lidze 7. pozycję i po 22 kolejkach tracą do trzeciego w tabeli Rakowa 16 punktów.  

 

Przedświąteczne granie przebiegło pomyślnie dla obu drużyn. Raków U-17 pokonał na wyjeździe Chrobrego Głogów, a szczecinianie zainkasowali trzy punkty w domowym meczu z Lechią Gdańsk. Mecz z FASE będzie dla juniorów młodszych Rakowa drugim z rzędu przed własną publicznością, w którym ich przeciwnikiem będzie zespół ze Szczecina. W sobotę 1 kwietnia zmuszeni byli uznać wyższość Pogoni i z pewnością zrobią wszystko, by ze starcia z FASE wyjść zwycięsko. 

 

Ostatni mecz obu drużyn miał miejsce 10 października i był bardzo wyrównany. Spotkanie, w którym najpierw wynik gonili piłkarze FASE, a następnie Rakowa zakończyło się remisem 2:2. Trafienie na 1:0 dla Medalików zaliczył Patryk Grabowski, natomiast gola dającego punkt zdobył Kacper Nowakowski. 

 

 

CLJ U-15 

 

“W gazie” są zawodnicy prowadzeni przez Piotra Lenartowskiego. Drużyna Rakowa do lat 15 w pięciu ostatnich spotkaniach zdobyła komplet 15 punktów, nie tracąc przy tym bramki. Trampkarze Rakowa idą w tabeli “łeb w łeb” ze Śląskiem Wrocław, który po sześciu wiosennych kolejkach jest o jeden punkt z przodu i przewodzi grupie C. 

 

Sobotni rywal Rakowa U-15 – Odra Opole – zajmuje w klasyfikacji siódmą lokatę i wciąż czeka na pierwszą tej rundy wygraną. Opolanie jak dotąd zanotowali wiosną dwa remisy i czterokrotnie schodzili z placu gry jako pokonani. W ostatnich trzech spotkaniach nie udało im się wywalczyć żadnego punktu. 

 

Jesienią dyspozycja zawodników z Opola była zgoła odmienna. Zakończyli oni rozgrywki na najniższym stopniu podium, tracąc cztery punkty do Medalików. W pierwszej bezpośredniej konfrontacji między Rakowem a Odrą padł remis 1:1. W ostatniej serii rundy jesiennej zespoły spotkały się przy #L83. Wtedy lepsi okazali się podopieczni Piotra Lenartowskiego, którzy wygrali ten mecz 4:0 po bramkach Oliwiera Trojanowskiego, Tymoteusza Mazanka i dublecie Antoniego Uchrońskiego. 

 

Gospodarzem sobotniego spotkania będzie Odra. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi w Opolu o 12:00.