[CLJ] Skromne zwycięstwa i przegrana z Pogonią

Zespoły Rakowa U-19 oraz U-15 zdobyły 6 punktów dzięki wygranym 1:0. Drużyna do lat 17 musiała tym razem uznać wyższość Pogoni Szczecin.

CLJ U-19

Zawodnicy prowadzeni przez trenera Studnickiego pokonali Wisłę Kraków 1:0 po prawdziwie męskim graniu. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jakub Rozwadowski.

Od samego początku meczu obfitował on w sporą ilość fizycznych pojedynków. Trudne warunki atmosferyczne pomagały w grze wślizgiem, utrudniając jednocześnie zachowanie kontroli nad piłką. W pierwszych dwóch kwadransach to piłkarze Białej Gwiazdy częściej gościli w polu karnym Rakowa, jednak nie potrafili wykorzystać żadnej z wykreowanych okazji. Później do głosu doszedł zespół Medalików.

Najpierw z bliska groźnie strzelał Paweł Woźny, a w 40. minucie doskonałe zagranie na dobieg otrzymał Jakub Rozwadowski. Skrzydłowy okazał się szybszy od bramkarza Wisły i strzałem po ziemi skierował piłkę do siatki.

Gol strzelony w końcówce pierwszej połowy dodał piłkarzom Adama Studnickiego animuszu. Na początku drugiej połowy stworzyli sobie kilka okazji, aby podwyższyć prowadzenie, lecz za każdym razem brakowało im zimnej krwi. Zawodnicy obu drużyn do samego końca spotkania walczyli o każdą piłkę z bardzo dużą determinacją. Po 90 minutach gry wynik w dalszym ciągu wskazywał 1:0 dla Medalików i to ekipa trenera Studnickiego dopisała 3 punkty do swojego konta.

W tabeli Raków U-19 awansował na pozycję wicelidera. Juniorzy starsi Rakowa mają 2 punkty straty do Lecha Poznań. Kolejny mecz odbędzie się już w środę 5 kwietnia. Raków U-19 przed świątecznym weekendem zagra na wyjeździe z Legią Warszawa.

Raków U-19 - Wisła Kraków 1:0

Bramki: Rozwadowski (40.)

CLJ U-17

Juniorzy młodsi Rakowa po dwóch zwycięstwach z rzędu tym razem okazali się słabsi od Pogoni Szczecin. Portowcy wywieźli z Częstochowy komplet punktów, wygrywając 2:0.

W sobotnie przedpołudnie drużyna ze Szczecina była lepiej dysponowana od samego początku spotkania. Pogoń przed własną publicznością przegrała z Rakowem 1:4 i wśród jej graczy widać było ogromne pragnienie rewanżu. W pierwszej części meczu ze strony Medalików najgroźniejszą sytuację miał Patryk Grabowski, ale jego strzał głową minął nieznacznie bramkę Pogoni.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli szczecinianie. W 56. minucie po rykoszecie piłka trafiła pod nogi Patryka Paryzka, który z dziesiątego metra pokonał Kacpra Jureczko. Niecałe 5 minut później było już 0:2. Maksymilian Bogusławski urwał się obrońcom i wykorzystał sytuację sam na sam. Zespół trenera Żebrowskiego próbował wrócić do meczu, aczkolwiek Portowcy skutecznie niwelowali starania Medalików. Ostatecznie spotkanie zakończyło się przegraną Rakowa 0:2.

W tabeli grupy zachodniej CLJ U-17 juniorzy młodsi Rakowa w dalszym ciągu zajmują 3. miejsce. Ich kolejny mecz odbędzie się 6 kwietnia. Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego zagrają w delegacji z Chrobrym Głogów.

Raków U-17 - Pogoń Szczecin 0:2

Bramki: Paryzek (56.), Bogusławski (60.)

CLJ U-15

Trampkarze Rakowa prowadzeni przez Piotra Lenartowskiego kontynuują dobrą dyspozycję. W sobotę wygrali po raz czwarty z rzędu, zachowując przy tym kolejne czyste konto. Tym razem pokonali na wyjeździe Lechię Zielona Góra.

Beniaminek w środku ubiegłego tygodnia odniósł pierwszą wygraną w sezonie i miał na koncie 5 punktów. Mecz z Lechią rozgrywany był na mocno nasiąkniętej murawie, a zwycięstwo Rakowowi U-15 zapewniła bramka “do szatni” strzelona w 39. minucie przez Tymoteusza Mazanka. Co ciekawe, atakujący Medalików zdobył gola tuż przed przerwą w drugim kolejnym wyjazdowym meczu.

Do momentu wyjścia na prowadzenie przez Raków, gospodarzy przed stratą gola dwukrotnie uchroniła poprzeczka. Zielonogórzanie mieli też swoje szanse, ale dobrze między słupkami radził sobie Dominik Czeremski. We wspomnianej 39. minucie Mazanek znalazł się oko w oko z bramkarzem gospodarzy, minął go i pewnie skierował piłkę do siatki.

W drugiej części spotkania zawodnicy trenera Lenartowskiego kontrolowali przebieg gry, nie dopuszczając piłkarzy beniaminka w okolice swojego pola karnego. Ostatecznie kibice w Zielonej Górze nie ujrzeli już więcej bramek i mecz zakończył się wygraną 1:0 trampkarzy Rakowa.

W ligowej tabeli Medaliki wciąż ścigają Śląsk Wrocław, który po 5. kolejce rundy wiosennej zachowuje 1 punkt przewagi. W następnej serii gier zawodnicy Rakowa do lat 15 zagrają z Górnikiem Zabrze. Mecz zostanie rozegrany w czwartek 6 kwietnia na bocznym boisku przy #L83.

Lechia Zielona Góra - Raków U-15 0:1

Bramki: Mazanek (39.)