[CLJ] Słodko-gorzki weekend

Dwa zwycięstwa i porażka - to bilans naszych zespołów, które występują na szczeblu centralnym.

CLJ U-15

W 12. kolejce grupy C Czerwono-Niebiescy musieli uznać wyższość rywali. W domowym meczu ze Śląskiem Wrocław padł jeden gol. Jego autorem był Mateusz Cyrek, który w 53. minucie zapewnił gościom trzy punkty. 

 

Podopieczni trenera Tomasza Ligudzińskiego aktualnie zajmują 5. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 13 punktów. Do rozegrania w rundzie jesiennej pozostały naszym zawodnikom jeszcze dwa mecze. W najbliższym częstochowianie zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Z kolei na zakończenie rozgrywek nasz zespół zagra na Limanowskiego z Miedzią Legnica. 

 

Raków - Śląsk 0:1 (0:0)

Bramk: Cyrek (53.)

Raków: Bednarek - Bród, Bachula, Ruszkiewicz (45. Jacak), Mras (78. Kowalski), Tomzik (65. Peryga), Wysocki (60. Loręcki), Bajurski (45. Bogusławski), Zieliński, Morawiec (45. Kryst), Sajdak. 

 

 

CLJ U-17

 

Znacznie lepiej w konfrontacji ze Śląskiem poszło naszej drużynie U-17. W spotkaniu wyjazdowym ekipa trenera Adama Studnickiego wywalczyła 3 punkty, pokonując gospodarzy 2:1. Wszystkie 3 gole padły w odstępie zaledwie kilku minut. Wynik otworzył w 70 minucie Jakub Łukasiewicz, który zaledwie kilka chwil wcześniej pojawił się na placu gry zmieniając Jakuba Rozwadowskiego. Śląsk co prawda wyrównał na kwadrans przed końcem, ale 120 sekund później ponownie Łukasiewicz pokonał bramkarza Śląska zapewniając naszej drużynie zwycięstwo i kolejne 3 punkty. 

 

Raków aktualnie plasuje się na 2. miejscu w tabeli z dorobkiem 27. punktów. Już w najbliższą środę częstochowianie na własnym boisku zmierzą się w zaległym meczu z Miedzią Legnica. Jeżeli nasz zespół wygra to spotkanie, to zbliży się na dystans 1 oczka do lidera - Zagłębia Lubin. 

 

Śląsk - Raków 1:2 (0:0)

Bramki: Zender (75.) - Łukasiewicz (70., 77.)

 

Raków: Ryszewski - Kabaj, Malamis (90. Brzeziński), Gacek, Rogula (82. Cebula), Rozwadowski (65. Łukasiewicz), Pałuczak (70. Andrychowicz), Napieraj (85. Gibała), Kitowski, Józefczyk, Długosz (58. Laskowski). 

 

CLJ U-18

 

Czwarty kolejny mecz bez porażki i trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali zawodnicy U-18. Podopieczni trenera Marcina Salamona pokonali na wyjeździe SMS Łódź 3:0. Mecz toczony w trudnych warunkach atmosferycznych. Zła pogoda nie przeszkodziła naszym zawodnikom w odniesieniu zwycięstwa. 

 

W 30. minucie Oliwier Kucharczyk przejął piłkę, która trafiła do Mateusza Niedziałkowskiego. Ten z kolei dograł do Tobiasza Kubika, który w dogodnej sytuacji trafił do bramki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy z lewej strony w pole karne wpadł Jakub Cierpiał, który dośrodkował na dalszy słupek, a tam Łukasz Makarski z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki. 

 

Po zmianie stron padła jeszcze jedna bramka dla naszej ekipy. Tym razem to Makarski asystował. Po indywidualnej akcji wyłożył piłką Mateusza Jezierskiemu, który dopełnił formalności i trafił z 6 metrów. Ostatecznie Raków pokonał łodzian 3:0. 

 

Czerwono-Niebiescy po 13 kolejkach mają na swoim koncie 24 punkty i aktualnie zajmują 3. miejsce w tabeli. W kolejnym spotkaniu nasz zespół zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. 

 

SMS Łódź - Raków 0:3 (0:2)

 

Bramki: Kubik (30.), Makarski (45.), Jezierski (83.). 

 

Raków: Rajczykowski - Wójcik (90. Krawczyk), Szymocha, O. Kucharczyk (90. Cuber), Kubik (80. Kuszaj), Niedziałkowski (66. Skupień), Cierpiał, Makarski, Górecki, Trzepizur, D. Kucharczyk (46. Jezierski).