[CLJ] Sobota przy L83. Trampkarze zagrają w niedzielę

W nadchodzącej kolejce Centralnej Ligi Juniorów zespoły Rakowa U-17 i U-19 pełnić będą rolę gospodarzy. Na wyjeździe swój mecz rozegrają natomiast trampkarze, którzy w niedzielę zmierzą się ze Stilonem Gorzów Wielkopolski.

CLJ U-19 

 

W sobotnie przedpołudnie podopieczni Sebastiana Żebrowskiego wrócą do ligowej rywalizacji po dwóch tygodniach przerwy. Ekipa juniorów starszych Rakowa podejmie na własnym obiekcie jednego z czterech beniaminków – Wartę Poznań. 

 

Po 12 rozegranych kolejkach zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli. Medaliki z dorobkiem 19 punktów plasują się na 7. pozycji Warta znajduje się miejsce niżej. Poznaniacy dysponują taką samą zdobyczą punktową, mają także o jeden rozegrany mecz więcej. W ostatnich meczach z udziałem Warty pada sporo bramek. Poprzednią serię gier Warciarze zakończyli zwycięstwem 7:3 nad Koroną Kielce. Tydzień wcześniej Warta przegrała 3:4 z Wisłą Kraków, a jeszcze tydzień wcześniej 1:4 z Zagłębiem Lubin. 

 

Ostatni raz w kategorii wiekowej U-19 Raków mierzył się z Wartą 14 kwietnia 2022 roku. Wówczas przy ul. Limanowskiego 83 padł remis 1:1, a bramkę dla Medalików zdobył Jakub Bęben. 

 

Początek meczu zaplanowano na 10:30. 

 

 

CLJ U-17 

 

Rozpędzeni juniorzy młodsi Rakowa w ostatnich trzech meczach zanotowali komplet punktów, okraszony na dodatek bilansem bramkowym 15:2. W sobotę rywalem Medalików będzie Lechia Zielona Góra. 

 

Podopieczni Michała Mizgały obrali kurs na ligową czołówkę i w tym momencie znajdują się na 4. pozycji. Do trzeciego w tabeli Lecha Poznań Medaliki tracą 6 punktów. Lechia Zielona Góra plasuje się na 11. lokacie. Zawodnicy z województwa lubuskiego walczą o utrzymanie na szczeblu centralnym, dysponując obecnie dwoma “oczkami” przewagi nad strefą spadkową. Ostatnie ligowe zwycięstwo zielonogórzanie odnieśli jednak 1 października. Od tamtej pory drużyna zanotowała remis i 3 porażki. W ostatniej serii gier Lechia przegrała 4:5 z imienniczką z Gdańska. 

 

Będzie to pierwsze starcie Rakowa z Lechią Zielona Góra w kategorii U-17. Mecz zostanie rozegrany przy L83 i rozpocznie się o 13:00. 

 

 

CLJ U-15 

 

Podopieczni Adama Studnickiego zagrają w ten weekend jako ostatnia spośród drużyn Rakowa rywalizujących w CLJ. Zespół U-15 w niedzielne popołudnie zmierzy się w delegacji ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. 

 

W tabeli grupy C CLJ U-15 Medaliki niezmiennie zajmują 3. pozycję. Stilon to beniaminek i jednocześnie czerwona latarnia ligi. Gorzowianie w 11 rozegranych jak dotąd meczach zdobyli jeden punkt. W poprzedniej kolejce Stilon przegrał 0:5 ze Śląskiem Wrocław. 

 

Pierwsze jesienne starcie Rakowa ze Stilonem miało miejsce 17 września, w 5. kolejce rundy jesiennej. Wówczas ekipa trenera Studnickiego wygrała 6:0, a na listę strzelców wpisali się: Dawid Pytel, Krystian Siedlaczek, Eryk Kalemba, Alan Buczek oraz dwukrotnie Patryk Bojek. 

 

Start niedzielnej rywalizacji zaplanowano na 15:00.