[CLJ] Sobota z Centralną Ligą Juniorów

Zespoły Rakowa Częstochowa czekają kolejne trzy mecze na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów. Podobnie jak dwa weekendy temu – drużyny U-19 oraz U-17 zagrają przed własną publicznością, natomiast trampkarzy czeka wyjazd do Zielonej Góry.

CLJ U-19 

 

Zawodnicy prowadzeni przez Adama Studnickiego po ubiegłotygodniowej porażce z Lechem Poznań spadli na trzecie miejsce w tabeli, niemniej jednak ich przewaga nad czwartą Koroną Kielce wynosi 4 punkty. Juniorzy starsi Rakowa jak dotąd wiosną przegrali dwa spotkania w delegacji, a u siebie zdobyli trzy punkty w konfrontacji z Arką Gdynia. 

 

Następnym przeciwnikiem Rakowa U-19 będzie Wisła Kraków. Zawodnicy Białej Gwiazdy znajdują się obecnie na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Do Rakowa tracą 7 „oczek”. Wiosną Wisła prezentuje dobrą dyspozycję. Zawodnicy trenera Adriana Filipka wygrali dwa z trzech rozegranych spotkań. Miniony tydzień również mogą zaliczyć do udanych. Najpierw, 25 marca pokonali 1:0 lidera z Zabrza. Trzy dni później z kolei wygrali 3:1 z Polonią Warszawa w meczu rozgrywanym na raty. W pierwotnym terminie (11 marca) spotkanie przerwano po pierwszej połowie ze względu na śnieżycę. 

 

W rundzie jesiennej Raków U-19 zagrał z Wisłą Kraków 17 września. Zespół Medalików na wyjeździe pokonał Białą Gwiazdę 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Jerzy Napieraj. 

 

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o 12:45. 

 

CLJ U-17 

 

Juniorzy młodsi Rakowa powalczą w sobotę o trzecie z rzędu zwycięstwo. W poprzednich dwóch kolejkach wygrali 8:0 z Chemikiem Bydgoszcz oraz 2:1 z Rekordem Bielsko-Biała. Podopieczni trenera Żebrowskiego kontynuują walkę o podium grupy zachodniej CLJ U-17. Po 21 rozegranych spotkaniach piłkarze Rakowa U-17 z dorobkiem 49 punktów plasują się na trzeciej pozycji w tabeli. Ich przewaga nad Lechem Poznań wynosi trzy punkty. Piąty w klasyfikacji jest sobotni rywal Medalików – Pogoń Szczecin. 

 

Portowcy jak dotąd wywalczyli 43 punkty. Zawodnicy ze Szczecina wiosną prezentują w grze pewną prawidłowość: wygrywają u siebie, przegrywają jako goście. W marcu ulegli Zagłębiu Lubin 0:4 oraz Zagłębiu Sosnowiec 1:3. Natomiast przed własną publicznością odprawili Zawiszę Bydgoszcz 6:1, a w ostatniej serii gier wygrali 2:1 z Lechią Gdańsk. 

 

Poprzednia konfrontacja Rakowa U-17 z Pogonią Szczecin miała miejsce w 7. kolejce CLJ U-17, 24 września. W Szczecinie drużyna Medalików spisała się kapitalnie i zwyciężyła 4:1. Bramki dla Rakowa zdobywali w tamtym meczu Mateusz Głowiński, Maciej Suski, Patryk Grabowski i Kacper Nowakowski. 

 

W sobotę zawodnicy prowadzeni przez trenera Sebastiana Żebrowskiego wybiegną na boisko jako pierwsi spośród drużyn Rakowa rywalizujących w CLJ. Domowe spotkanie z Pogonią Szczecin zacznie się punktualnie o 10:00. 

 

CLJ U-15 

 

Trampkarze Rakowa złapali wiatr w żagle po przegranej na inaugurację rundy wiosennej. Od tamtego momentu zawodnicy trenera Lenartowskiego mają na swoim koncie komplet zwycięstw i nie stracili ani jednej bramki. Na rozkładzie Rakowa U-15 są w ostatnim czasie: Olympic Junior Wrocław (5:0), Miedź Legnica (6:0) i Zagłębie Lubin (3:0). Kolejnym przeciwnikiem drużyny Rakowa do lat 15 będzie beniaminek rundy wiosennej – Lechia Zielona Góra. 

 

Zielonogórzanie po wygranej w listopadowych barażach debiutują w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Do tej pory zawodnicy z „Grodu Bachusa” radzą sobie całkiem przyzwoicie. Z dorobkiem 5 punktów zajmują po czterech kolejkach rundy wiosennej 5. miejsce w grupie. W środę 30 marca piłkarze Lechii Zielona Góra odnieśli debiutancką wygraną, pokonując w zaległym spotkaniu Zagłębie Lubin 3:1. Oprócz tego Lechia ma na koncie dwa remisy i porażkę. 

 

Sobotni mecz będzie pierwszym spotkaniem obu drużyn w tej kategorii wiekowej. 1 kwietnia Lechia Zielona Góra wystąpi w roli gospodarza, a trampkarze zaczną rywalizację o 11:00.