[CLJ] Sobotnia zdobycz drużyn Akademii – 7 punktów

W sobotę 1 października zapunktowały wszystkie trzy zespoły Rakowa grające na szczeblu CLJ. Swoje mecze wygrały drużyny Rakówa U-19 oraz U-17, natomiast ich młodsi koledzy przywieźli z opolszczyzny wartościowy remis.

CLJ U-19

Podopieczni Adama Studnickiego udanie wrócili do ligowej rywalizacji po pauzie spowodowanej przełożeniem meczu z Legią Warszawa.  Czerwono-Niebiescy pokonali na wyjeździe Pogoń Szczecin 1:0 po decydującym golu Rozwadowskiego zdobytym w 49. minucie gry.

Po 8. kolejkach Raków U-19 ma na koncie 14 punktów, co pozwala zajmować 4. pozycję w tabeli. Następny mecz juniorzy starsi Rakowa rozegrają już w środę. O 12:00 przy #L83 odbędzie się zaległe spotkanie z z Legią Warszawa. Jeśli ktoryś zespół zdobędzie w tym meczu trzy punkty, zostanie nowym liderem CLJ U-19.

CLJ U-17

Nie zwalniają tempa zawodnicy prowadzeni przez Sebastiana Żebrowskiego. Zespół Rakowa U-17 pokonał u siebie Chrobrego Głogów 7:1 i utrzymał pozycję lidera. Czerwono-Niebiescy po ośmiu seriach gier mają trzy punkty przewagi oraz znacznie lepszy bilans bramek niż drugi w tabeli Górnik Zabrze.

W sobotnim meczu do siatki przeciwników trafiali: Siwkowski, Szczepaniak, Gibała, Marszalik, Mras oraz dwa razy Patryk Grabowski.

W kolejną sobotę juniorzy młodsi Rakowa po raz drugi w tym sezonie wybiorą się na mecz do Szczecina, gdzie czeka ich mecz z miejscową Football Academy School of Excellence.

CLJ U-15

Najmłodsza z drużyn Rakowa rywalizujących na szczeblu CLJ rozgrywała w sobotę mecz z Odrą Opole. Była to konfrontacja dwóch czołowych drużyn w tabeli. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Czerwono-Niebiescy przegrywali po pierwszej połowie 0:1, lecz w drugiej części gry doprowadzili do wyrównania. Gola na wagę punktu zdobył na 10 minut przed końcem Jan Borysiuk.

Po siedmiu kolejkach podopieczni Piotra Lenartowskiego w dalszym ciągu znajdują się na drugim miejscu w tabeli ze stratą dwóch punktów do beniaminka z Opola. Kolejny mecz trampkarze Rakowa rozegrają w sobotę. W samo południe zmierzą się na własnym boisku ze Śląskiem Wrocław.