[CLJ] Sobotnie popołudnie z Centralną Ligą Juniorów

Po raz kolejny w tym sezonie wszystkie mecze drużyn Rakowa grających na poziomie CLJ odbędą się w sobotę. O 12:00 wyjazdowe spotkania zagrają zespoły Rakowa U-19 oraz U-15. Juniorzy młodsi swój mecz rozpoczną trzy godziny później.

CLJ U-19 

 

Zawodnicy Rakowa U-19 wracają do ligowej rywalizacji po pauzie spowodowanej przełożonym meczem z Legią Warszawa.  W sobotę powalczą oni o czwarte ligowe zwycięstwo. Dotychczas Czerwono-Niebiescy oprócz trzech wygranych zanotowali także dwa remisy i porażkę. Zgromadzone w ten sposób 11 punktów powoduje, że juniorzy starsi Rakowa plasują się na ósmej lokacie.

 

Podopieczni Adama Studnickiego zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Portowcy w siedmiu pierwszych meczach sezonu dwukrotnie zremisowali i ponieśli pięć porażek. Z dwoma punktami na koncie, Pogoń zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. 

 

W ubiegłym sezonie Czerwono-Niebiescy przegrali w Szczecinie 1:4. Honorowe trafienie dla Rakowa zaliczył w tamtym meczu Miłosz Rogula. Sobotnie spotkanie rozpocznie się w samo południe. 

 

CLJ U-17 

 

Gracze prowadzeni przez Sebastiana Żebrowskiego zagrają w sobotę o piątą wygraną z rzędu. Juniorzy młodsi Rakowa ostatnio prezentowali się bardzo dobrze pod bramką rywali, zdobywając w trzech poprzednich kolejkach aż 20 bramek. Czerwono-Niebiescy po siedmiu seriach gier zajmują w tabeli pierwsze miejsce, z przewagą trzech punktów nad Górnikiem Zabrze.  

 

W sobotę ich rywalem będzie Chrobry Głogów. Zespół z Dolnego Śląska z siedmioma punktami na koncie jest w lidze na 7. pozycji. W ubiegłą sobotę Chrobry przegrał 0:4 w domowym meczu z Lechią Gdańsk.  

 

W ubiegłym sezonie oba zespoły nie spotkały się ani razu, gdyż Chrobry Głogów, to tegoroczny beniaminek. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi przy #L83 o 15:00. Ze względu na prace modernizacyjne, mecz odbędzie się bez udziału publiczności. 

 

CLJ U-15 

 

Drużynę Piotra Lenartowskiego czeka wyjazdowe starcie z liderem – Odrą Opole. Czerwono-Niebiescy w ciągu ostatniego tygodnia wygrali dwa domowe mecze, dzięki czemu znaleźli się na drugim miejscu w ligowej klasyfikacji. 

 

Odra Opole również zwyciężyła w dwóch poprzednich kolejkach. Dwa tygodnie temu Opolanie wygrali 2:1 z Olympic Junior Wrocław, natomiast minionej soboty pokonali 3:1 Chrobrego Głogów. 

 

W ostatniej edycji rozgrywek zespoły nie miały okazji rywalizować, gdyż Odra Opole jest beniaminkiem ligi. Mecz zostanie rozegrany w Opolu i rozpocznie się o 12:00.