[CLJ] Startuje runda wiosenna Centralnej Ligi Juniorów!

W sobotę, 2 lutego czeka nas popołudnie pełne emocji. Wszystkie trzy zespoły Medalików rywalizujące w CLJ rozegrają pierwsze ligowe mecze po zimowej przerwie.

CLJ U-19 

 

Drużyna prowadzona przez Sebastiana Żebrowskiego rozpocznie piłkarską wiosnę od nadrabiania zaległości. W sobotę juniorzy starsi Rakowa zmierzą się z Polonią Warszawa w meczu, który jesienią został przełożony ze względu na silne opady śniegu.  

 

Czarne Koszule plasują się w tabeli na 7. pozycji, o dwie lokaty wyżej od Medalików. Zespoły dzieli w klasyfikacji różnica dwóch punktów. Polonia Warszawa zgromadziła ich 24, Raków 22. Stołeczna drużyna ma na swoim koncie 6 zwycięstw, 6 remisów i 4 porażki. Polonia legitymuje się równą liczbą zdobytych i straconych bramek, w obu przypadkach wartość wynosi 21. Najlepszym strzelcem zespołu jest Dawid Łącki, który jesienią trafiał do siatki 5 razy. 

 

Poprzedni mecz Rakowa U-19 z Polonią Warszawa miał miejsce 19 sierpnia ubiegłego roku. Na bocznym boisku przy ul. Konwiktorskiej 6 gospodarze wygrali 2:1. Honorową bramkę dla Medalików zdobył Max Pawłowski. 

 

Sobotnie spotkanie odbędzie się przy L83 i rozpocznie punktualnie w samo południe.  

 

 

CLJ U-17 

 

Juniorzy młodsi Rakowa po raz ostatni ponieśli ligową porażkę 30 września, przegrywając w Poznaniu z Lechem. Od tamtej pory ekipa trenera Michała Mizgały jest niepokonana w kolejnych 10 ligowych meczach. Seria ta została podtrzymana w zimowych sparingach, w których zespół U-17 zanotował 7 zwycięstw i remis.  

 

Dorobek punktowy podopiecznych Michała Mizgały wynosi 32 punkty i pozwala na zajęcie 5. miejsca w stawce. Do podium Medaliki tracą 5 “oczek”. W sobotę drużyna Rakowa do lat 17 zmierzy się w domowym starciu z GES-em Poznań. 

 

Nasz rywal to absolutny debiutant na szczeblu centralnym. Gaudium Et Studium Sport Academy Poznań po początkowych perturbacjach radzi sobie coraz lepiej. Poznaniacy ze zdobyczą 18 punktów plasują się na 11. pozycji. Ich przewaga nad strefą spadkową wynosi 3 “oczka”. Jesienią GES Poznań zanotował 5 wygranych, 3 remisy i 9 porażek. Beniaminek ma na swoim koncie 33 bramki zdobyte i 51 straconych. Najlepszym snajperem w drużynie z Wielkopolski jest Piotr von Oppeln Bronikowski z dorobkiem 13 trafień. 

 

W sierpniowym spotkaniu 3. kolejki CLJ U-17 podopieczni Michała Mizgały zremisowali z GES-em Poznań 2:2. Dwie bramki dla Medalików zdobył w tamtym meczu Patryk Grabowski. 

 

W sobotę, 2 marca zespoły spotkają się na boisku bocznym przy Limanowskiego 83. Pierwszy gwizdek zaplanowano na 14:45.   

 

 

CLJ U-15 

 

Drużyna prowadzona przez Adama Studnickiego rozpocznie wiosenne zmagania od wyjazdowego meczu ze Śląskiem Wrocław. Wrocławianie jesienią wygrali rywalizację w grupie C, punktując we wszystkich 14 spotkaniach. Zespół Medalików zakończył poprzednią rundę na najniższym stopniu podium. Przypominamy, że w CLJ U-15 runda wiosenna stanowi odrębne rozgrywki i drużyny zaczynają z zerowym dorobkiem punktowym. 

 

Jesienią najmłodszy z zespołów Rakowa grających w CLJ mierzył się ze Śląskiem dwukrotnie. W spotkaniu otwierającym sezon po zaciętej walce padł remis 2:2. Bramki dla Medalików zdobywali wtedy Karol Knapik i Maksym Pluta. W rewanżu rozgrywanym przy L83 lepszy okazał się Śląsk, który zwyciężył 2:1. Autorem bramki dla Rakowa był Gracjan Jaschik. 

 

Gospodarzem sobotniego spotkania będzie drużyna z Dolnego Śląska. Mecz rozpocznie się o 13:00.