[CLJ] Sytuacja przed końcem rundy

Runda jesienna rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów wkracza w decydującą fazę. Sprawdzamy, jak radzą sobie nasze drużyny.

CLJ U-18

 

Zawodnicy naszego najstarszego zespołu po 12. kolejkach plasują się na 3. miejscu. Czerwono-Niebiescy zdobyli do tej pory 21 punktów. Podopieczni trenera Marcina Salamona legitymują się bilansem: 6 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki. 

 

W tabeli prowadzi Cracovia, która zgromadziła 5 oczek więcej. Z aktualnym liderem Raków wygrał na wyjeździe aż 3:0 po golach (Kamila Kaniora, Jakuba Cierpiała i Tudora Butucela). Do zakończenia rundy częstochowianie zmierzą się z SMS-em Łódź, Śląskiem Wrocław i Lechem Poznań. 

 

CLJ U-17


Raków w tej kolejce nie grał. Nasz mecz z 10. serii, w której rywalem będzie Miedź Legnica, zostanie rozegrany 10 listopada. Czerwono-Niebiescy nie tracą szans na wygranie rundy jesiennej. Ekipa prowadzona przez trenera Adama Studnickiego jest wiceliderem w grupie C.

 

Na pierwszym miejscu jest Zagłębie Lubin. Raków traci do "Miedziowych" 4 oczka, ale w perspektywie ma wspomniany mecz z Miedzią i bezpośrednie starcie z lubinianami. Poza tym Czerwono-Niebiescy zmierzy się jeszcze ze Śląskiem Wrocław i GKS Tychy. 

 

CLJ U-15

 

W najmniej korzystnej sytuacji znajduje się nasz najmłodszy zespół - U-15. Czerwono-Niebiescy na trzy kolejki przed końcem są na 5. miejscu. Raków czekają jeszcze spotkania z wyżej notowanymi: Zagłębiem i Śląskiem oraz zamykającą tabelę Miedzią. 

 

Czerwono-Niebiescy zgromadzili 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis i 6 porażek). Przy niesprzyjających okolicznościach Raków może nawet pożegnać się z ligą, ale nikt na Limanowskiego tego scenariusza nie bierze po uwagę, dlatego końcówka rozgrywek będzie na pewno bardzo emocjonująca.