[CLJ] Trampkarze kończą sezon zwycięstwem. Spadek drużyny U-19

W sobotę juniorzy starsi przegrali batalię z Lechem Poznań i przy jednoczesnej wygranej Wisły Kraków nie zdołali utrzymać się w CLJ U-19. Dzień później swój ostatni mecz w sezonie rozegrał zespół U-15.

CLJ U-19

Na spotkanie z Medalikami do Częstochowy przyjechała silna drużyna Lecha Poznań, złożona w dużej mierze z zawodników II-ligowego zespołu rezerw. W podstawowej jedenastce poznaniaków znajdowali się również Michał Gurgul i Maksymilian Dziuba, którzy mają na koncie występy w PKO Ekstraklasie.

W pierwszych minutach spotkania lepiej spisywali się goście, którzy kilka razy stworzyli zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Kacpra Jureczkę. Nasz golkiper poradził sobie jednak ze wszystkimi strzałami. W 20. minucie długą piłkę za plecy obrońców Lecha posłał Jakub Mikołajczyk. Dotarła ona do Maksa Pawłowskiego, a rosły napastnik przerzucił ją nad Mateuszem Mędralą. Przez pozostałe 25 minut pierwszej połowy obie drużyny miały po kilka okazji do zdobycia bramki. Po stronie Medalików najbliższy podwyższenia prowadzenia był Tomasz Szczepaniak, ale Mateusz Mędrala spisywał się między słupkami Lecha Poznań nienagannie. Przy jednej z prób piłkę z linii bramkowej wybił również obrońca Kolejorza.

W drugiej części rywalizacji czuć było narastające na boisku napięcie. Lech Poznań toczył korespondencyjny bój o mistrzostwo CLJ U-19 z Legią Warszawa, z kolei podopieczni Sebastiana Żebrowskiego musieli zdobyć trzy punkty, by wywalczyć utrzymanie. Druga odsłona toczyła się zbliżonym do pierwszej rytmem. Lech częściej operował piłką, ale to nasi zawodnicy oddali więcej uderzeń w kierunku bramki gości. W dalszym ciągu świetnie spisywał się Mateusz Mędrala, który zanotował kilka skutecznych interwencji. Po jednym z rzutów rożnych Oskar Siwkowski trafił też w słupek.

W 77. minucie po odbiorze w środku pola Lech wyprowadził atak, który sfinalizował Tymoteusz Gmur. Chwilę później goście otrzymali informację o wyniku meczu w Białymstoku i ruszyli do ataku. Siedem minut później podanie w okolicy jedenastego metra otrzymał Jan Niedzielski i strzałem po ziemi pokonał Kacpra Jureczkę. W ostatnich minutach Lech utrzymał przewagę i wygrał 2:1.

W tym samym czasie Wisła Kraków wygrała 7:0 w derbach, a Legia Warszawa odrobiła straty i ostatecznie zwyciężyła z Jagiellonią Białystok, pieczętując tytuł mistrzowski. Lech, mimo wygranej, zdobył srebrne medale, natomiast podopieczni Sebastiana Żebrowskiego po trzech sezonach spadli z Centralnej Ligi Juniorów U-19.

Raków U-19 – Lech Poznań 1:2

Bramki: Pawłowski (20’) – Gmur (77’), Niedzielski (84’)

CLJ U-15

Drużyna trenera Adama Studnickiego po raz kolejny dostarczyła wielu emocji, na zakończenie kampanii wygrywając wyjazdowe spotkanie z Miedzią Legnica 4:3.

Wynik spotkania w 25. minucie otworzył mocnym strzałem Maksym Pluta. Niecałe 10 minut później gospodarze wyrównali za sprawą Szymona Głowińskiego, który wygrał pojedynek sam na sam z Dominikiem Czeremskim.

W drugiej połowie zespół U-15 ponownie objął prowadzenie, a bramkę na 2:1 zdobył w 50. minucie Patryk Bojek. Kilkadziesiąt sekund później strzałem głową wyrównał Wiktor Małek. W 55. minucie było 3:2 dla Medalików, a po raz drugi tego dnia na listę strzelców wpisał się Maksym Pluta. Jednobramkowa przewaga trampkarzy Rakowa utrzymywała się do 70. minuty. Wówczas gola dla gospodarzy zdobył Alex Dereń i na 10 minut przed końcem było 3:3. Ostatecznie szalę zwycięstwa na stronę Medalików przechylił Eryk Kalemba, który w 72. minucie uderzeniem po ziemi pokonał golkipera Miedzianki.

Zespół U-15 w rundzie wiosennej CLJ U-15 zdobył 33 punkty i zajął drugą pozycję w tabeli ze stratą 6 “oczek” do Śląska Wrocław. Podopieczni Adama Studnickiego w 14 meczach zanotowali 11 zwycięstw i 3 porażki. Ich dorobek bramkowy to 47 goli zdobytych i 26 straconych.

Miedź Legnica - Raków U-15 3:4

Bramki: Głowiński (34’), Małek (52’), Dereń (70’) – Pluta (25’, 55’), Bojek (50’), Kalemba (72’)