[CLJ] Trudna sobota Medalików

Minionej soboty o punkty w Centralnej Lidze Juniorów rywalizowali juniorzy starsi oraz juniorzy młodsi Rakowa. Obie drużyny przegrały swoje wyjazdowe mecze, kolejno z Pogonią Szczecin i Lechem Poznań.

CLJ U-19

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego mierzyli się z silnym zespołem Portowców i dobrze rozpoczęli to spotkanie. Już w 8. minucie wynik meczu otworzył Jakub Łukasiewicz. Pomocnik Medalików wykończył dogranie Kacpra Nowakowskiego. Dalszy przebieg pierwszej połowy to zacięta rywalizacja po obu stronach. Zawodnicy nie stwarzali sobie wielu szans, a ciężar gry przeniósł się do środka pola. Na sześć minut przed przerwą stan meczu wyrównał Oliwier Kasprzycki.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, była bardzo zacięta. Obie ekipy miały okazję, by przechylić szalę na swoją korzyść, lecz przez długi czas utrzymywał się remis. W bramce Pogoni dobrze dysponowany był Kuba Ciechomski, a formą nie ustępował mu Kacper Jureczko. Ostatecznie to gospodarze zdołali pod koniec meczu zdobyć zwycięskiego gola. W 88. minucie gry do dośrodkowania z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Patryk Paryzek, którego strzał głową pokonał Kacpra Jureczko. W końcówce spotkania podopieczni Sebastiana Żebrowskiego nie zdołali już odrobić strat.

Po 8 seriach gier juniorzy starsi Rakowa w tabeli CLJ U-19 znajdują się na 10. pozycji. Drużyna Rakowa U-19 ma w zanadrzu do rozegrania jeden mecz zaległy. W następnej kolejce ekipa prowadzona przez trenera Żebrowskiego zagra u siebie z Górnikiem Zabrze.

CLJ U-17

Juniorzy młodsi Rakowa w minioną sobotę wystąpili w podpoznańskim Popowie, gdzie przegrali rywalizację z Lechem Poznań 1:4.

Zespół prowadzony przez trenera Michała Mizgałę dobrze rozpoczął mecz. Po pierwszych 16 minutach Medaliki wysunęli się na prowadzenie za sprawą gola zdobytego przez Kamila Małotę. Reprezentant Polski U-16 udanie sfinalizował dogranie drugiego z kadrowiczów – Antoniego Uchrońskiego.

Na przerwę zespoły schodziły przy jednobramkowej przewadze Rakowa, choć poznaniacy mieli kilka okazji, by wyrównać. Za każdym razem brakowało im jednak lepszego wykończenia. Krótko po wznowieniu gry Lech dopiął swego. W 48. minucie Wojciech Szymczak wpisał się na listę strzelców i było 1:1. Ten sam zawodnik wyprowadził Lecha na prowadzenie w 69. minucie gry. Miłosz Bednarek obronił strzał jednego z graczy Kolejorza, lecz przy dobitce Szymczaka był bez szans.

Nasi juniorzy młodsi w ostatniej fazie meczu zaryzykowali, próbując rzutem na taśmę wyrównać. Poznaniacy wykorzystali ofensywne usposobienie graczy Rakowa i w doliczonym czasie gry dwukrotnie skutecznie skontrowali podopiecznych Michała Mizgały. Trzecią i czwartą bramkę dla Lecha zdobyli Bartosz Zaranek i Alan Majewski.

Po 8 kolejkach CLJ U-17 zespół Medalików do lat 17 zajmuje z dorobkiem 8 punktów 9. miejsce w tabeli grupy zachodniej. W bieżącym tygodniu drużynę trenera Mizgały czeka odrabianie ligowych zaległości. Raków U-17 w środę zagra wyjazdowy mecz z FASE Szczecin. Cztery dni później juniorzy młodsi Rakowa zmierzą się na własnym obiekcie z Górnikiem Zabrze.

CLJ U-15

Trampkarze Rakowa mieli w sobotę spotkać się z Podbeskidziem Bielsko-Biała, lecz ten mecz przełożono na 25 października. Podopieczni Adama Studnickiego wrócą do ligowej rywalizacji w najbliższą sobotę. Raków U-15 zagra przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław.