[CLJ] Trwa walka o medale

W nadchodzący weekend zespoły Rakowa grające na szczeblu CLJ czeka niełatwe zadanie. Ligowy “rozkład jazdy” składać się będzie z dwóch wyjazdów: do Białegostoku i Lubina, a także domowego spotkania z Miedzią Legnica.

CLJ U-19 

 

Podopieczni trenera Studnickiego w poprzedniej kolejce zaliczyli potknięcie, przegrywając na własnym obiekcie 0:2 z Escolą Varsovia. Następnym przeciwnikiem Rakowa U-19 będzie Jagiellonia Białystok. Mecz odbędzie się w stolicy Podlasia.  

 

Sytuacja w czołówce CLJ U-19 prezentuje się następująco: w tabeli prowadzi Lech Poznań, który wywalczył 49 punktów. Dwa “oczka” za Kolejorzem jest Raków, a punkt straty do naszej drużyny mają Górnik Zabrze i Zagłębie Lubin.  

 

Jagiellonia zajmuje w tym momencie 8. pozycję ze zdobyczą na poziomie 36 punktów. Zawodnicy prowadzeni przez Marka Wasiluka mają na koncie 11 zwycięstw, 11 porażek i 3 remisy. Ostatnie dwa mecze przegrali i w starciu z Rakowem upatrują szansy na zakończenie niekorzystnej passy.  

 

W trakcie rundy jesiennej, gdy zespoły spotkały się przy #L83, lepsza okazała się Jagiellonia. Duma Podlasia po dobrym meczu pokonała juniorów starszych Rakowa 2:1. Honorową bramkę dla drużyny trenera Studnickiego zdobył Jakub Cierpiał. 

 

Najstarsza z juniorskich drużyn Rakowa zagra z Jagiellonią Białystok w niedzielę. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:00. 

 

 

CLJ U-17 

 

Zespół Medalików do lat 17 zagra w najbliższą niedzielę na terenie wicelidera – Zagłębia Lubin. Podopieczni trenera Żebrowskiego nie przegrali od czterech spotkań. Na tę serię złożyły się trzy wygrane i remis w Opolu. Dzięki dobrej dyspozycji w przekroju całej kampanii, juniorzy młodsi Rakowa z dorobkiem 59 punktów plasują się obecnie na trzeciej pozycji w grupie zachodniej CLJ U-17.

 

Zagłębie Lubin to z kolei wicelider konkurujący z Górnikiem Zabrze o prymat w tabeli. Miedziowi wywalczyli o 5 punktów więcej niż Raków U-17 i o cztery mniej od zabrzan. Piłkarze trenera Tomasza Bożyczko dysponują zdecydowanie najlepszym bilansem bramkowym w postaci aż 100 zdobytych goli przy zaledwie 20 straconych. W poprzedniej kolejce Zagłębie wygrało na wyjeździe z Lechią Gdańsk, natomiast dwa ostatnie domowe mecze kończyły się dla Miedziowych porażką. Ulegli 0:1 Górnikowi Zabrze, a z Zagłębiem Sosnowiec przegrali w wyniku walkowera.

 

Jesienią w Częstochowie lepsze okazało się Zagłębie. Piłkarze z Dolnego Śląska wygrali 3:1. Autorem jedynego trafienia dla Medalików był Patryk Grabowski. 

 

Niedzielny mecz zostanie rozegrany na terenie ośrodka piłkarskiego Zagłębia przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 98 w Lubinie. Arbiter da sygnał do rozpoczęcia gry o 15:00. 

 

 

CLJ U-15 

 

Najmłodsza z drużyn Medalików rywalizujących na szczeblu centralnym będzie zarazem jedyną, która zagra u siebie i jedyną, której mecz zaplanowano na sobotę. Rywalem trampkarzy Rakowa będzie Miedź Legnica. 

 

Podopieczni trenera Lenartowskiego w dalszym ciągu tracą dwa punkty do lidera – Śląska Wrocław. Miedź Legnica to zespół, który z dorobkiem 10 punktów zajmuje obecnie 6. miejsce w grupie C CLJ U-15. Jest to ostatnie miejsce gwarantujące utrzymanie na tym poziomie rozgrywek. Przewaga Miedzianki nad strefą spadkową wynosi 5 punktów. W minionej kolejce legniczanie przegrali 0:3 ze Śląskiem Wrocław. 

 

Drużyny spotkały się w trzeciej serii gier rundy wiosennej, w Legnicy. Wówczas zespół trenera Lenartowskiego wygrał 6:0, a bramki zdobywało sześciu graczy: Oliwier Trojanowski, Filip Karmelita, Tymoteusz Mazanek, Marcel Kowalczyk, Antoni Uchroński i Maksymilian Podwysocki. 

 

Spotkanie Rakowa U-15 z Miedzią Legnica odbędzie się przy #L83. Początek meczu w sobotę, 6 maja o 12:45.