[CLJ] Trzecia kolejna wygrana trampkarzy i remis juniorów młodszych

W sobotę o ligowe punkty walczyły dwa zespoły Rakowa Częstochowa grające na szczeblu CLJ. Zespół U-15 zdobył komplet punktów w Zielonej Górze, natomiast juniorzy młodsi zremisowali na własnym boisku z Odrą Opole.

CLJ U-19

Podopieczni Sebastiana Żebrowskiego w minionym tygodniu pauzowali. Juniorzy starsi wrócą do ligowego współzawodnictwa w najbliższą sobotę. Raków U-19 zagra na wyjeździe z Pogonią Szczecin.

CLJ U-17

Zespół Medalików do lat 17 zremisował 3:3 z Odrą Opole po 90 minutach pełnych zwrotów akcji.

Spotkanie zaczęło się od prowadzenia Odry. W 18. minucie Kacper Drąg dostrzegł wysuniętego w bramce Medalików Miłosza Bednarka i pięknym uderzeniem z bocznego sektora boiska posłał mu piłkę “za kołnierz”. Wyrównał 6 minut później Kacper Chruściński, który ładnie złożył się do “szczupaka”. 180 sekund później opolanie odzyskali prowadzenie. Gola dla Odry zdobył tym razem Maksymilian Krzewiński. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 2:2. Sześć minut przed gwizdkiem zapraszającym do szatni z rzutu wolnego wyrównał Patryk Grabowski. Goście stracili też zawodnika, który obejrzał czerwoną kartkę za faul.

Od początku drugiej połowy grająca w osłabieniu Odra głęboko się cofnęła i skupiła na utrzymaniu wyniku. Sztuka ta udawała się gościom do 74. minuty. Wtedy ponownie najlepiej do główki wyskoczył Kacper Chruściński. Jego strzał obronił bramkarz Odry, ale z dobitką Mateusza Łożyńskiego już sobie nie poradził. Podopieczni Michała Mizgały nie cieszyli się jednak z prowadzenia długo. Minutę później Hubert Kulpa wyrównał i tym samym ustalił wynik spotkania.

Po sobotnim remisie juniorzy młodsi Rakowa zajmują w tabeli grupy zachodniej CLJ U-17 9. miejsce. W następnej serii gier Raków U-17 zagra w delegacji z Lechem Poznań.

Raków U-17 – Odra Opole 3:3

Bramki: Chruściński (25’), Grabowski (39’), Łożyński (74’) – Drąg (18’), Krzewiński (28’), Kulpa (75’)

CLJ U-15

Trzecią wygraną i trzecie czyste konto z rzędu w lidze zanotowali trampkarze Rakowa. Podopieczni Adama Studnickiego w wyjazdowym meczu pokonali Lechię Zielona Góra 4:0.

Gospodarze są na własnym boisku bardzo niewygodnym zespołem i w sobotę również takim byli przez długą część spotkania. Obrona Lechii została przełamana dopiero w 58. minucie, kiedy mocnym uderzeniem po krótkim rogu Patryk Bojek pokonał golkipera zielonogórzan. Pozostałe bramki ekipa Medalików dorzuciła w ciągu ostatnich pięciu minut gry.

Najpierw, w 76. minucie, zaowocował skuteczny pressing, a do siatki piłkę wpakował Krystian Siedlaczek. Bramka na 3:0 była dziełem zawodnika gospodarzy, który pomylił się, próbując wybić piłkę. Czwartego gola dla Medalików ponownie zdobył rezerwowy Krystian SIedlaczek.

Po sobotniej wygranej drużyna prowadzona przez trenera Studnickiego awansowała na pozycję wicelidera. W następnej kolejce trampkarze Rakowa zmierzą się przy L83 z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Lechia Zielona Góra - Raków U-15 0:4

Bramki: Bojek (58’), Siedlaczek (76’, 80’), Sierżant (sam. 70')