[CLJ] Trzy dni, trzy drużyny, trzy mecze

Nadciągający weekend będzie pierwszym, w którym ligowe spotkania rozegra komplet drużyn Rakowa rywalizujących na szczeblu CLJ.

CLJ U-19 

 

W dwóch dotychczasowych meczach podopieczni trenera Żebrowskiego przegrywali po bramce traconej w doliczonym czasie gry. Kolejnym ligowym sprawdzianem dla juniorów starszych Rakowa będzie domowy mecz z Arką Gdynia. 

 

Zespół z Trójmiasta jest obecnie na przeciwnym biegunie w ligowej tabeli. Drużyna prowadzona przez trenera Roberta Wilczyńskiego z kompletem punktów i najlepszym bilansem bramkowym przewodzi w CLJ U-19. W poprzedniej kolejce Arka wygrała 5:1 z Wisłą Kraków. 

 

W ostatnim sezonie Medaliki przegrali w Gdyni 1:3, natomiast przy #L83 było 2:0 dla Rakowa. Gole, które zapewniły wygraną strzelili wówczas Miłosz Rogula i Mateusz Jezierski.  

 

Mecz z Arką Gdynia zostanie rozegrany w sobotę o 13:00. Zapraszamy na trybuny boiska bocznego przy #L83. 

 

 

 

CLJ U-17 

 

Drużyna prowadzona przez Michała Mizgałę po dwóch kolejkach przewodzi ligowej stawce. Następny mecz juniorzy młodsi Rakowa rozegrają już w piątek, 25 sierpnia. Ich rywalem będzie debiutujący w Centralnej Lidze Juniorów GES Poznań. 

 

Za skrótem GES kryje się Gaudium Et Studium. Jest to innowacyjne LO Mistrzostwa Sportowego, które w ciągu trzech lat funkcjonowania doprowadziło swoją drużynę od 2. ligi wojewódzkiej do Centralnej Ligi Juniorów U-17. W ubiegłym sezonie Poznaniacy rywalizowali w 1. lidze wojewódzkiej B1, w której wygrali swoją grupę zwyciężając we wszystkich meczach. W barażu o awans do CLJ pokonali MKS Gogolin. 

 

W dotychczasowych dwóch spotkaniach na szczeblu centralnym zespół z Poznania nie zdobył jeszcze punktu. GES przegrał 0:2 ze Śląskiem Wrocław i 2:3 z Lechią Gdańsk. Spotkanie rozgrywane w ramach 3. kolejki CLJ U-17 odbędzie się na boisku przy ul. Sportowej 12 w Kostrzynie. Pierwszy gwizdek wybrzmi o 14:00.

 

 

 

CLJ U-15 

 

W najbliższą niedzielę wreszcie do akcji wkroczą trampkarze Rakowa. Drużyna prowadzona przez Adama Studnickiego zainauguruje sezon wyjazdowym spotkaniem z Miedzią Legnica. 

 

W pierwszej kolejce CLJ U-15 zespół Medalików miał spotkać się ze Śląskiem Wrocław, jednak ten mecz zostanie rozegrany 30 sierpnia. Miedź Legnica natomiast w poprzedni weekend pokonała 5:1 debiutujący na tym poziomie Stilon Gorzów Wielkopolski. Zawodnicy Miedzianki zasiadają zatem po pierwszej serii gier na fotelu lidera. 

 

Gdy trampkarze Rakowa ostatni raz udali się do Legnicy, odnieśli zwycięstwo 6:0. Do siatki trafiali wtedy: Oliwier Trojanowski, Filip Karmelita, Tymoteusz Mazanek, Marcel Kowalczyk, Antoni Uchroński i Maksymilian Podwysocki. 

 

Niedzielne spotkanie rozpocznie się o 13:00.