[CLJ] Trzy mecze, trzech różnych gospodarzy

Drużyny Rakowa rywalizujące w CLJ czeka zróżnicowany weekend. Składają się nań: starcie z Lechem Poznań, domowa walka o podium oraz niedzielna wyprawa do Bielska-Białej.

CLJ U-19 

 

Przed graczami Adama Studnickiego ważny mecz z bezpośrednim rywalem w walce o czołowe pozycje. Juniorzy starsi Rakowa w sobotnie przedpołudnie zmierzą się w delegacji z Lechem Poznań. Obie drużyny w tabeli dzieli zaledwie punkt różnicy. Podopieczni trenera Studnickiego mają na swoim koncie 38 punktów i tracą dwa “oczka” do lidera z Zabrza. Lech Poznań natomiast jest w tabeli trzeci z dorobkiem 37 punktów.  

 

W poprzedniej kolejce najstarsza juniorska drużyna Rakowa pokonała 2:0 Arkę Gdynia, odnosząc pierwsze tej wiosny zwycięstwo. Poznaniacy rywalizowali w Zabrzu z liderującym Górnikiem, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.  Ostatnie starcie obu drużyn miało miejsce w 5. kolejce CLJ U-19, 10 września ubiegłego roku. Wówczas zespół Medalików do lat 19 stracił wygraną w ostatnich sekundach spotkania. Podopieczni trenera Studnickiego prowadzili 1:0 po bramce Cierpiała z 41. minuty, lecz w doliczonym czasie gry drugiej połowy Szymon Maza wyrównał na 1:1.  

 

Mecz rozgrywany we Wronkach rozpocznie się w sobotę o 11:00. 

 

 

CLJ U-17 

 

Prowadzeni przez Sebastiana Żebrowskiego juniorzy młodsi Rakowa zagrają swoje spotkanie w niedzielę, a ich przeciwnikiem będzie Rekord Bielsko-Biała. Podczas, gdy zespół Medalików walczy w CLJ U-17 o najwyższe cele, ich niedzielny rywal znajduje się punkt nad strefą spadkową. Podopieczni trenera Żebrowskiego w dotychczasowych 20 kolejkach zdobyli 46 punktów, co zapewnia im obecnie 3. pozycję w klasyfikacji. Wyżej znajdują się: Górnik Zabrze (50 punktów) oraz Zagłębie Lubin (52 punkty). Rekord Bielsko-Biała jest w tabeli dwunasty. Piłkarze spod Klimczoka do tej pory wywalczyli na boisku 17 punktów, o jeden więcej niż trzynasta w klasyfikacji Arka Gdynia. 

 

Miniona seria gier przyniosła drużynom Rakowa i Rekordu dwa odmienne rezultaty. Piłkarze z Limanowskiego pokonali 8:0 ostatniego w lidze Chemika Bydgoszcz, natomiast Rekord Bielsko-Biała uległ w dalekiej delegacji Lechii Gdańsk 0:2.  

 

Ostatni mecz Rakowa U-17 z Rekordem Bielsko-Biała miał miejsce 17 września. Zespoły spotkały się w Częstochowie, a podopieczni Sebastiana Żebrowskiego wygrali 6:1. Bramki w tamtym meczu zdobywali: Patryk Grabowski, Tobiasz Mras, Sebastian Cebula, Jakub Kukulski oraz dwie Tomasz Szczepaniak.  

 

Nadchodzący mecz odbędzie się w niedzielę, na boisku przy ul. Startowej 13 w Bielsku-Białej. Jego początek zaplanowano na godzinę 16:00. 

 

 

CLJ U-15 

 

Najmłodsza z drużyn Rakowa rywalizujących na szczeblu CLJ po raz kolejny tej wiosny będzie jedyną, która zagra przed własną publicznością. Przeciwnikiem drużyny Piotra Lenartowskiego będzie Zagłębie Lubin. Sobotnie spotkanie, to  również drugie tej soboty starcie zespołów, które sąsiadują ze sobą na ligowym podium.  

 

Zarówno Raków, jak i Zagłębie prezentują na początku rundy wiosennej dobrą dyspozycję. Trampkarze Rakowa po pierwszym przegranym meczu ze Śląskiem Wrocław w dwóch kolejnych pokonali 5:0 Olympic Junior Wrocław oraz 6:0 Miedź Legnicę. Zagłębie Lubin z kolei dotychczas rozegrało dwa mecze: z Odrą Opole i Olympic Junior Wrocław. Oba zakończyły się wygranymi Miedziowych.  

 

W rundzie jesiennej Raków U-15 i Zagłębie Lubin spotkały się dwukrotnie i za każdym razem zwycięska z murawy schodziła ekipa trenera Lenartowskiego. Przy #L83 trampkarze Rakowa wygrali 2:1 po bramkach Kamila Małoty i Oliwiera Trojanowskiego. W Lubinie natomiast Medaliki zwyciężyli 3:0, a wygraną zapewniły trafienia Antoniego Uchrońskiego, Maksa Podwysockiego oraz ponownie Oliwiera Trojanowskiego. 

 

Sobotnie spotkanie zostanie rozegrane na boisku bocznym przy ul. Limanowskiego 83. Pierwszy gwizdek arbitra wybrzmi o 13:00.