[CLJ U-15] Inauguracja na remis. Raków - Odra 0:0

W pierwszej kolejce sezonu Centralnej Ligi Juniorów nasz zespół U-15 bezbramkowo zremisował z Odrą Opole.

Raków od początku miał dużą przewagę nad rywalem. Dłużej przebywał na połowie opolan, jednak miał problemy ze sforsowaniem defensywy Odry. W 22. minucie Antoni Uchroński wbiegł z piłką w pole karne i próbował oddać strzał, jednak w ostatniej chwili został on powstrzymany przez rywala. Częstochowianie domagali się podyktowania jedenastki, jednak gwizdek pani sędzi milczał. W odpowiedzi goście wyprowadzili jeden z nielicznych kontrataków, ale zakończył się on niecelnym uderzeniem. Pod koniec pierwszej połowy z dystansu uderzył Filip Kryst, niestety futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką. 

 

W przerwie trener Piotr Bartyzel do gry desygnował Dominika Bajurskiego. Prawoskrzydłowy rozpoczął swój udział w meczu z animuszem. Kilkadziesiąt sekund po pojawieniu się na boisku oddał strzał z ostrego kąta, a bramkarz Odry z trudem wybił piłkę na rzut rożny. W kolejnych minutach Raków nadal dominował, ale nie przekładało się to na sytuacje. Najlepszą okazję do zdobycia gola mieliśmy w 62. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne przez Krysta i zamieszaniu w szesnastce rywali groźnie główkował Gracjan Sajdak, ale golkiper Odry z wielkim trudem przerzucił futbolówkę nad poprzeczką. Odra poważnie zagroziła raz. Strzał z dystansu jednego z rywali obronił Miłosz Bednarek. 

 

Do końca meczu mimo optycznej przewagi Raków nie zdołał zadać decydującego ciosu. Na inaugurację Czerwono-Niebiescy podzielili się punktami z Odrą. W następnej kolejce nasz zespół zagra z Górnikiem Zabrze. 

 

Piotr Bartyzel (trener, U-15): Jesteśmy bardzo rozczarowani wynikiem spotkania. Przeciwnik ograniczył się tylko do działań destrukcyjnych, natomiast robił to na tyle skutecznie, że pomimo naszej dużej przewagi w posiadaniu piłki nie potrafiliśmy stworzyć dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. 

Czujemy wielki niedosyt, ale wierzę, że takie doświadczenie pozwoli wyciągnąć odpowiednie wnioski i dobrze się przygotować do kolejnego meczu. 

 

Raków - Odra 0:0

 

Raków: Bednarek - Jacak, Wołek, Bachula (28. Łysko),  Sajdak (67. Herman), Klebus, Uchroński (41. Bajurski), Kryst, Zieliński, Morawiec (58. Morawiec), Loręcki (67. Tomzik).