[CLJ U-15] Miedź - Raków 0:3

Po środowej porażce ze Śląskiem Wrocław ekipa U-15 szybko wróciła do zdobywa punktów. W sobotę Czerwono-Niebiescy pewnie pokonali Miedź Legnica 3:0.

Spotkanie rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. Początek spotkania był piorunujący w wykonaniu naszych zawodników. Po 6 minutach podopieczni trenera Piotra Lenartowskiego prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisali się: Tomasz Szczepaniak i Kacper Marszalik. Raków kontrolował grę i jeszcze przed przerwą zdobył trzeciego gola. Rzut karny w 32. minucie wykorzystał Dominik Cieślak.

Po zmianie stron częstochowianie mogli podwyższyć rezultat, jednak brakowało skutecznej finalizacji. Z kolei nasze szyki obronne nie dały się zaskoczyć i ostatecznie mecz 9. kolejki CLJ U-15 zakończył się zwycięstwem Czerwono-Niebieskich 3:0.

Piotr Lenartowski (trener, U-15): Bardzo dobrze zaczęliśmy spotkanie, od dwóch strzelonych goli, które ustawiły to spotkanie. W dalszej części konsekwentnie realizowaliśmy założenia i w pełni zdominowaliśmy rywala czego efektem były kolejne sytuacje i bramka w tej części. W drugiej połowie spokojnie kontrolowaliśmy wynik spotkania, mogliśmy zdobyć kolejnek gole, jednak zabrakło odpowiedniego wykończenia akcji. Gratuluję chłopakom zwycięstwa tym bardziej, że wygraliśmy bez straty gola. Teraz koncentrujemy się już na rewanżowym spotkaniu ze Śląskiem w przyszłym tygodniu.

Miedź - Raków 0:3 (0:3)

0:1 - Szczepaniak 4.

0:2 - Marszalik 6.

0:3 - Cieślak 32. (k.)

Raków: Wróbel (55. Bednarek) - Ociepa (58. Kotala), Mikołajczak, Bachula (52. Maćkowiak), Kabaj, Cieślak, Marszalik, Głowiński, Gibała (58. Kryst), Zieliński (52. Krawczyk), Szczepaniak.