[CLJ U-15] Na początek z beniaminkiem

Na inaugurację rundy wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-15 nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z TS Przylep Zielona Góra.

Podopieczni trenera Piotra Lenartowskiego do nowego sezonu CLJ przystępują jako jedni z faworytów. W ostatniej kampanii Czerwono-Niebiescy, jako beniaminek, zajęli bardzo dobre drugie miejsce w grupie C, ustępując jedynie Zagłębiu Lubin. Teraz nasi zawodnicy chcą poprawić ten wynik. - Cele oczywiście zawsze stawiamy sobie najwyższe, czyli takie jak wygranie ligi. Choć zdajemy sobie z tego sprawę iż będzie to bardzo ciężkie zadanie. Liga będzie silniejsza, rywale również inaczej będą podchodzić do naszych spotkań, my musimy starać się udźwignąć presję faworyta. Na razie będziemy koncentrować na każdym najbliższym spotkaniu - zapowiada trener zespołu U-15. 

 

- Przygotowania przepracowaliśmy dobrze, rozegraliśmy 6 meczów kontrolnych z bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek. Rozgrywaliśmy mecze w większości z drużynami z CLJ z innych grup, aby mieć też porównanie do ogólnopolskiego poziomu - mówi Piotr Lenartowski. Jego drużyna w pokonanym polu pozostawiła między innymi Cracovię, Podbeskidzie czy Jagiellonię Białystok. Jednak w ostatnim sparingu nasz zespół przegrał nieznacznie z Kosą Konstancin 1:2. 

 

W niedzielę nasza ekipa rozpocznie rundę wiosenną od wyjazdowego starcia z beniaminkiem TS-em Przylep Zielona Góra. - O najbliższym przeciwniku mamy kilka informacji, oglądaliśmy jego poprzednie spotkania, wyciągnęliśmy kilka spostrzeżeń na temat ich gry. Na pewno jako beniaminek będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony. Będziemy grać na naturalnej trawie, co może sprzyjać gospodarzom ze względu na na to im iż my trenujemy na murawach sztucznych - podsumowuje szkoleniowiec częstochowian.

 

Pierwszy gwizdek w konfrontacji z TS Przylep Zielona Góra - Raków rozbrzmi punktualnie o godzinie 12.