[CLJ U-15] Ostatni mecz na 5. Raków - Miedź 5:0

W spotkaniu kończącym rundę jesienną Raków pokonał Miedź Legnica 5:0. Częstochowianie w grupie C uplasowali się ostatecznie na 5. miejscu.

Ostatni akcent rundy jesiennej udanie rozpoczął się dla podopiecznych trenera Tomasza Ligudzińskiego. Nasi zawodnicy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a w 8. minucie objęli prowadzenie po płaskim strzale z 16 metra Kamila Małoty. W 26. było już 2:0, kiedy mocnym uderzeniem w środek bramki popisał się Jakub Loręcki. Tuż przed przerwą Małota ekwilibrystycznym strzałem, który był ozdobą pojedynku, dał nam trzy bramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron Czerwono-Niebiescy dołożyli dwa gole. Najpierw w 46. minucie Tobiasz Mras efektownym uderzeniem zmienił wynik meczu. Wynik spotkania w 74. minucie ustalił Dominik Bajurski.

Ostatecznie Raków pokonał Miedź 5:0 i z dorobkiem 16 punktów zakończył rundę jesienną na 5. miejscu.

Tomasz Ligudziński (trener, Raków U-15): Byliśmy mocno zdeterminowani, żeby w ostatnim meczu odnieść zwycięstwo, co było już widać w 1 połowie po której prowadziliśmy 3:0 schodząc do szatni. Nasze nastawienie nie uległo zmianie również po przerwie jednak rażący brak skuteczności nie pozwolił na strzelenie większej ilości bramek. Pomimo wygranej twardo stąpamy po ziemię bo zdajemy sobie sprawę jak dużo jeszcze musimy poprawić zarówno w działaniach ofensywnych jak i defensywnych.

Raków - Miedź 5:0 (3:0)

Bramki: Małota (8., 38.), Loręcki (26.), Mras (46. Mras), Bajurski (74.)

Raków: Jureczko - Bachula, Bród (60. Ruszkiewicz), Herman (41. Wilk), Jacak, Loręcki (49. Morawiec), Małota (56. Tomzik), Mras, Sajdak (56. Bajurski), Wysocki (49. Sadziński), Zieliński.