[CLJ U-15] Pewne zwycięstwo! Raków - Miedź 4:0

W drugiej kolejce CLJ U-15 nasz zespół pewnie pokonał Miedź Legnica 4:0!

Spotkanie toczyło się pod dyktando naszej drużyny, która od początku starała się zdominować gości. Raków częściej był przy piłce, a rywale swoich szans szukali w kontrach. Wydawało się, że bramka dla Czerwono-Niebieskich to kwestia czasu. I tak w rzeczywistości było. W 37. minucie Bartłomiej Odrzywolski wbiegł z piłką w pole karne i został sfaulowany. Sędzia nie wahając się wskazał na wapno. Do futbolówki ustawionej na 11 metrze podszedł Emanuel Gibała i pewnym strzałem pokonał bramkarza Miedzi. Na przerwę częstochowianie schodzili podbudowani w pełni zasłużonym prowadzeniem.

Po zmianie stron Raków szybko "odskoczył" od przeciwników. W 46. minucie znakomitym podaniem do Odrzywolskiego popisał się Kacper Kotala, a ten pierwszy mocnym i precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę dał nam drugiego gola. Nie minęło 180 sekund i było już 3:0. Tym razem Gibała z lewej strony dojrzał Tomasza Szczepaniaka, który przyjął futbolówkę, a następnie precyzjnie skierował ją obok bezradnego golkipera. Ostatni - czwarty - gol padł 6. minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Maćkowiak długim podaniem "uruchomił" Huberta Rachuckiego. Rezerwowy ograł obrońcę wyszedł sam na sam z bramkarzem i spokojnie trafił do siatki. Goście próbowali odpowiedzieć i zdobyć choćby honorową bramkę, ale ostatecznie ta sztuka im się nie udała i Raków wygrał ostatecznie 4:0.

Podopieczni trenera Piotra Lenartowskiego po dwóch rozegranych kolejkach mają na swoim koncie dwa zwycięstwa. Za tydzień Czerwono-Niebiescy zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Bartłomiej Odrzywolski: Rozpoczęliśmy spokojnie ten mecz i budowaliśmy swoją przewagę. Próbowaliśmy dzisiaj sporo grać skrzydłami. Pod koniec pierwszej części spotkania padła pierwsza bramka dla nas i to nas uspokoiło i dodało pewności siebie. W drugiej połowie szybko udało się zdobyć kolejne gole i grało nam się zdecydowanie łatwiej. W mojej ocenie odnieśliśmy w pełni zasłużone zwycięstwo. Indywidualnie mogę też być zadowolony ze swojego występu, ale zawsze może być lepiej. Notujemy dobry start, ale będziemy się starać, aby cały czas iść do przodu.

Raków - Miedź 4:0 (1:0)